Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر مذهبی
امام جمعه بهار:

هدف از قیام امام حسین(ع) احیای سنت نبوی و اصلاح جامعه بود

امام جمعه بهار با بیان اینکه هدف از قیام امام حسین(ع) احیای سنت نبوی و اصلاح جامعه بود، گفت: هدف از عزاداری‌ها در ایام محرم نیز شناخت نهضت و اهداف امام حسین (ع) است.

تجمع بزرگ عزاداران حسيني همدان در روز عاشورا

فرماندار همدان گفت: عزاداران حسيني همزمان با روز عاشورا در ميدان امام خميني شهر همدان تجمع و عزاداري يکپارچه برگزار کنند.

امام جمعه بهار:

هدف از قیام امام حسین(ع) احیای سنت نبوی و اصلاح جامعه بود

امام جمعه بهار با بیان اینکه هدف از قیام امام حسین(ع) احیای سنت نبوی و اصلاح جامعه بود، گفت: هدف از عزاداری‌ها در ایام محرم نیز شناخت نهضت و اهداف امام حسین (ع) است.

مدرس حوزه علمیه همدان:

پیروی از شیطان خروج ازانسانیت است

مدرس حوزه علمیه همدان با بیان اینکه اطاعت از شیطان موجب فقر قلبی می‌شود، گفت: پیروی از شیطان خروج ازانسانیت است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ناحیه کبودراهنگ مطرح کرد:

امام حسین(ع)، الگویی برای تمام بشریت

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ناحیه کبودراهنگ با بیان اینکه امام حسین(ع) الگویی برای تمام بشریت است، گفت: محرم بهانه‌ای است برای شناخت امام حسین(ع) و بررسی قیام عاشورا که مختص یک زمان و مکان نیست.

توضیح دفتر آیةالله نوری همدانی درباره عزاداری

دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی تاکید کرد که این مرجع تقلید زدن زنجیر‌هایی که تیغ‌دار هستند و موجب پاره شدن بدن می‌گردد را باعث وهن مذهب دانسته‌اند و زنجیرهای متعارف و معمول در بازار که آسیب به بدن نمی‌رساند مشمول این موضوع نمی‌باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان:

خود شناسی بدون خداشناسی محال است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: بدون خود شناسی، خداشناسی محال است و هیچ راه مستقیمی برای رسیدن به خدا جز خودشناسی نیست.

200 مبلغ ديني به روستاهاي نهاوند اعزام شدند

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان نهاوند گفت: همزمان با آغاز ماه محرم، 200 نفر از مبلغان ديني و روحانيون شهرستان نهاوند براي تبيين اهداف قيام عاشورا و انجام امور تبليغي به مساجد روستاهاي اين شهرستان اعزام شدند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه رزن:

مکتب عاشورا کهنه نمی‌شود

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه رزن گفت: مکتب عاشورا درس‌های فراوانی دارد که در هر عرصه و تاریخی می‌توان از آن استفاده کرد و به تعالی رسید.

حجت‌الاسلام عندلیبی تأکید کرد:

ضرورت زنده نگه‌داشتن محرم و تزریق فرهنگ عاشورایی به جامعه

حجت‌الاسلام عندلیبی بر ضرورت زنده نگه‌داشتن محرم و تزریق فرهنگ عاشورایی به جامعه تأکید کرد.

الزامات عزاداری‌ها در ماه محرم

از امروز ماه محرم و ایام عزاداری امام حسین(ع) شروع شده است. از دیرباز تاکنون ایرانیان در مقام بزرگداشت شهادت سومین امام خود عزاداری می‌کنند. در سرزمین‌های اسلامی و به ویژه ایران اولین باری که عزاداری برای امام سوم شیعیان مرسوم شد در سالگرد حادثه عاشورا در زمان حکومت خاندان آل بویه بود. آل بویه از خاندان اصیل ایرانی و شیعی مذهب ساکن منطقه دیلمان ایران بودند. تا پیش از آن عصر شیعه قدرت سیاسی را در دست نداشت و با به قدرت رسیدن آل بویه، شیعیان توانستند عزاداری علنی داشته باشد.

محرم رسید؛

معرفتمان به سیدالشهدا(ع) بیشتر شود

ماه محرم از راه رسید و این ماه متعلق به سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله(ع) است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان:

اجتماع عظیم عاشوراییان در همدان برپا می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: اجتماع عظیم عاشوراییان با شعار لبیک یا حسین همزمان با دومین روز از ماه محرم در امامزاده عبدالله (ع) همدان روز دوشنبه ساعت 15 برگزار می شود.