Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر وقف طرح "تبلیغ وقف"ماه رمضان در همدان اجرا می شود

طرح "تبلیغ وقف"ماه رمضان در همدان اجرا می شود

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی همدان از اجرای طرح "تبلیغ وقف" در ماه رمضان در شهرستان همدان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، حجت الاسلام محمد جمشیدی با اشاره به اهمیت و جایگاه وقف در دین اسلام و تاثیر دنیوی و اخروی آن، گفت: وقف عملی است که بازدهی عمومی داشته و  برای همه مردم پشتیبانی مالی دارد.

وی با بیان اینکه در استان همدان مردم مزه موقوفات را می چشند، اظهار داشت:  وقف در حوزه های مختلفی مانند آموزش در عرصه های مختلف علمی و قرآنی، روضه خوانی و مراسم عزاداری اهل بیت (ع) و رفع فقر در جامعه پشتیبان مناسبی برای جامعه و دین مبین اسلام است.

حجت الاسلام جمشیدی با اشاره به اینکه اکثر موقوفات به زمان های قدیم و گذشته مربوط شده و در زمان کنونی وقف زیادی انجام نمی شود، ادامه داد: برخی افراد به دلیل اینکه منافع خودشان به خطر می افتد در مورد وقف سیاه نمایی می کنند.

وی با تاکید براینکه جایگاه وقف باید برای همه افراد در جامعه تبیین شود، افزود: تبلیغ در مورد وقف و تاثیر آن در زندگی دنیوی و اخروی انسانها و از طرفی جایگاه آن در حل برخی مشکلات اجتماعی و کمبود ها در جامعه از وظایف مبلغان است.

حجت الاسلام محمد جمشیدی اظهار داشت: بر همین اساس طرح "تبلیغ فرهنگ وقف" در ماه رمضان امسال از سوی مبلغان و مبلغات اعزامی به مساجد و حسینیه ها و مراسم در شهرستان همدان اجرا خواهد شد.

وی گفت: ماه رمضان فرصت بسیار مناسبی برای تبلیغ امور دینی و به ویژه فرهنگ وقف و تبین جایگاه والای آن در دین مبین اسلام است.

حجت الاسلام جمشیدی با اشاره به اینکه مردم همدان همواره در این مبادی پیشگام بوده اند، اضافه کرد: قبل از اعزام مبلغان برای ماه رمضان جلسات توجیهی در این راستا در شهرستان همدان برگزار خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن