Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در استان های دیگر به موازات همدان

برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در استان های دیگر به موازات همدان

b_150_150_16777215_00_images_jashnvare22.jpgمعاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره بعدی تئاتر کودک و نوجوان به موازات استان هدان در استانهای دیگر برقرار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، سید مجتبی حسینی در آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با بیان اینکه از همین ساعت نقشه بیست و ششمین جشنواره شکل گرفته است، اظهار داشت: فرهنگ و هنر تعیین کننده بیان احساس اعضای جامعه است و در واقع بیانگر کیفیت اجتماعی مردم است.
وی ادامه داد: تبیین بنیاد تئاتر اهمیت زیادی دارد و با این تبیین شناخت ظرفیت ها و قابلیت های توسعه آن ممکن و مقدور خواهد بود.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تئاتر از مهمترین جلوه های هنری است، تصریح کرد: این هنر در تعالی مدنیت مورد توجه دولت ها و ساختارهای اجتماعی است و برای همنوایی و مسئولیت پذیری باید به تئاتر به عنوان رسانه ناب انسانیت توجه شود.
وی تأکید کرد: نمایش نشان دهنده نشاط و فرهیختگی جامعه است و مردم را به دانایی و صلح هدایت می کند و باید بیش از هر روزی به تئاتر اندیشید.
وی با تأکید بر اینکه تعالی تئاتر جز با کیمیای همدلی مردم به سرانجام نخواهد رسید، خاطرنشان کرد: تعالی تئاتر در جهان معاصر بارها تجربه شده و این هنر متعدانه به میدان آمده و با مشارکتی خردمندانه در نشاط بخشی به شهروندان می تواند علاج آسیب ها باشد.
حسینی با بیان اینکه تئاتر مدرسه ای بی مرز است، اظهار داشت: تئاتر اینک در یکصدمین سال گرایش کودک و نوجوان قرار دارد و به همت باغچه بان بزرگ به این باغستان بزرگ تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه این جشنواره باید بی هیچ دریغی دیده شود، خاطرنشان کرد: شرط نخستین برای تعالی این جشنواره، گام های شوق بخشی است که خانواده ها برمی دارند و دنیای کودکان و نوجوانان خود را درک می کنند.
حسینی ابراز امیدواری کرد که این رویداد بین المللی با تأسیس تماشاخانه های تخصصی کودک و نوجوان و حمایت جدی از این عرصه، توجه مسئولان به تئاتر کودک و نوجوان نمایان شود.
وی در پایان یادآور شد: سال آینده جشنواره علاوه بر همدان در استانهای دیگر که ظرفیت داشته باشند به موازات برگزار خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن