Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی جشنواره فیلم‌های کمدی در همدان برگزار می‌شود؟

جشنواره فیلم‌های کمدی در همدان برگزار می‌شود؟

b_150_150_16777215_00_images_darvishnezhad.jpgمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه برگزاری جشنواره فیلم‌های کمدی در همدان در دستور کار است؛ گفت: این جشنواره برای نخستین بار در کشور و برای چهارمین بار در دنیا با حضور کمدین‌های مطرح جهان برگزار خواهد شد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، علیرضا درویش‌نژاد در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان ملایر با بیان اینکه استان همدان از نظر ظرفیت‌های هنری در همه حوزه‌ها سرآمد است، اظهار کرد: فرهنگ و هنر پایه و اساس توسعه هر جامعه است و باید از این مقوله حمایت شود.

وی با اشاره به سبقه فرهنگی و هنری ملایر به عنوان دومین شهرستان بزرگ استان همدان، افزود: با توجه به روحیه مشارکت مردم این شهرستان در حوزه‌های مختلف و جایگاه هنرمندان ملایر در حوزه‌های مختلف هنری در کشور و استان، وظیفه داریم تا حد توان دغدغه‌ها و خواسته‌های هنرمندان شهرستان را پیگیری کنیم.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با اشاره به مشکلات و مسائل مطرح شده اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان گفت: همه این مسائل قابل حل است ما در این زمینه نیازمند اعتبار و حمایت هستیم؛ ضمن اینکه تا جای ممکن این مشکلات را پیگیری می‌کنیم.

وی خطاب به سرپرست ارشاد ملایر بر پیگیری مسائل مطرح شده هنرمندان شهرستان تاکید کرد و گفت: براساس آیین‌نامه‌های قانونی اولویت اجرای برنامه‌ها در مراسم و جشنواره‌های داخلی، برعهده هنرمندان شهرستانی است.

درویش‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر مشکلات اقتصادی در تمام حوزه‌های کشور وجود دارد، گفت: با این وجود نگاه ما در توزیع اعتبارات نگاه ویژه و متوازن برای تمام شهرستان‌های استان است و در حوزه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌ها نیز برنامه‌ها را تنها به مرکز استان متمرکز نکرده‌ایم.

رایزنی با ٨٣ کشور اروپایی، آسیایی و آفریقایی برای اعزام هنرمندان به خارج از کشور

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان اینکه یکی از مسائل مطرح شده بحث اعزام هنرمندان به خارج از کشور است، گفت: در حال حاضر رایزنی وزارتخانه با ٨٣ کشور اروپایی، آسیایی و آفریقایی انجام شده و هنرمندان کشور می‌توانند با ارائه آثار خود در این کشورها حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: همدان یک استان فرهنگی و شاخص در حوزه‌های فرهنگ و هنر است؛ بنابراین اعزام هنرمندان همدان به کشورهای دیگر می‌تواند علاوه بر معرفی فرهنگ و هنر استان معرف فرهنگ و هنر کشورمان نیز باشد.

درویش‌نژاد با اشاره به اینکه در زمینه اعزام هنرمندان ما یک دستورالعمل و الزام داریم؛ گفت: هیچ مشکل و منعی برای اعزام نداریم و هنرمندانی که مایل باشند آثار و هنر خود را معرفی کنند می‌توانند با ارائه آثار خود در هر حوزه با توجه به شرایط و بازبینی توسط معاونین و کارشناسان تخصصی به کشورهای دیگر اعزام شوند.

وی ادامه داد: اعزام هنرمندان علاوه بر معرفی فرهنگ و هنر کشور می‌تواند باعث درآمد اقتصادی و فروش آثار هنرمندان در خارج از کشور شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان در خصوص مطرح کردن سوال یکی از هنرمندان در خصوص توجه بیشتر به بخش سینمای جوان، گفت: در این زمینه یکی از دغدغه‌های ما توجه ویژه به سینمای جوان بوده و برنامه‌‌های خوبی را در استان پیگیری و دنبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره فیلم‌های کمدی در همدان در دستور کار قرار گرفته است تصریح کرد: این جشنواره برای نخستین بار در کشور ما و برای چهارمین بار در دنیا با حضور کمدین‌های مطرح جهان برگزار خواهد شد.

درویش‌نژاد ادامه داد: به دنبال این هستیم این جشنواره در سال ٩٨ در استان همدان برگزار شود و برند آن برای همدان باشد به طوری که جشنواره دائمی این رویداد را از آن همدان کنیم.

وی گفت: در حال حاضر به دنبال رایزنی و اعتبار جشنواره برای سال آینده در همدان هستیم و در ادامه آن در پی برگزاری جشنواره فیلم مستند کشورهای اسلامی در همدان خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان اینکه هنر سینما در کنار سایر هنرها در حرکت است و هر مشکلی که در ملایر از سوی هنرمندان انجمن سینمای جوان مطرح می‌شود قابل پیگیری خواهد بود؛ تأکید کرد: باید تورهای عکاسی در شهرستان تقویت شود.

وی گفت: تورهای عکاسی یکی از اقدامات خوبی است که می‌‌تواند فرهنگ و هنر هر منطقه را اشاعه داده و ما نیز در این زمینه کمک می‌کنیم.

درویش‌نژاد با بیان اینکه صدور مجوزها حتی در برگزاری کنسرت‌ها و بسیاری از امور هنری به شهرستان‌ها واگذار شده است، گفت: بیمه خبرنگاران، تامین کاغذ برای نشریات محلی و چاپخانه‌ها، برگزاری نشست‌های کارگاهی با حضور اساتید برجسته برای کانون‌های مساجد، مجوز استودیوی موسیقی، رفع مشکل صوت و نور سالن‌ها، برگزاری جشنواره تئاتر در ملایر، ساخت پلاتو برای هنرمندان تئاتر و ایجاد مکان مناسب برای موسسات فرهنگی و قرآنی را پیگیری کردیم و حتما معاونان ما در همدان اقدام لازم را برای آن خواهند داشت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن