Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی امسال بیش از هشت هزار نفر در همدان باسواد می‌شوند

امسال بیش از هشت هزار نفر در همدان باسواد می‌شوند

b_150_150_16777215_00_images_bi_savadi.jpgمعاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان همدان گفت: امسال بیش از 8 هزار و 700 سوادآموز در استان آموزش می بینند.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان، معصومه خدابنده لو در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان اظهار کرد: سیاست ها، راهبردها و برنامه های اجرایی سازمان و استان در سال جاری شامل فعالیت های دوره های سوادآموزی بر اساس حجم ابلاغی، راه اندازی 5 مرکز یادگیری محلی، اجرای طرح خودآموز، توانمندسازی زنان روستایی و عشایری، طرح آموزش عملی نماز، برگزاری جشنواره های فیلم کوتاه و الگوهای تدریس برتر، برگزاری یادواره  شهدای سوادآموزی استان و مهارت آموزی آموزش دهندگان و سوادآموزان است.

خدابنده لو با بیان این که امسال 8 هزار و 705 سوادآموز بی سواد و کم سواد شناسایی، جذب و آموزش می بینند، افزود: از این تعداد 4 هزار و  108 نفر در دوره سوادآموزی، هزار و 954 نفر در دوره انتقال و آموزش رایانه و 2 هزار و  643 نفر در دوره تحکیم سواد هستند.

وی تصریح  کرد: تحقق اهداف، سیاست ها و برنامه های اجرایی سوادآموزی و اطلاع رسانی گسترده در گرو همکاری و مساعدت دستگاه های مجری طرح ریشه کنی بی سوادی در استان است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن