Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی دانشگاه بوعلی‌سینا سه هزار و ۵۰۰ دانشجوی جدید می‌پذیرد

دانشگاه بوعلی‌سینا سه هزار و ۵۰۰ دانشجوی جدید می‌پذیرد

b_150_150_16777215_00_images_boali.gif

رئیس دانشگاه بوعلی سینا با اشاره به اینکه امسال ۳۵۰۰ نفر دانشجوی تازه وارد می‌پذیرد، گفت :در ترم جاری دو هزار و  ۴۰۰ دانشجوی جدید در مقطع کارشناسی وارد دانشگاه بوعلی می‌شوند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر یعقوب محمدی فر اشاره‌ای به تعداد ثبت نام شدگان کرد و افزود: مراحل ثبت نام دانشجویان کارشناسی به انتها رسیده اما ثبت نام شدگان کارشناسی ارشد هنوز به طور قطعی به پایان نرسیده است .
وی یاد آور شد: امسال در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ۱۶۰ نفر و در کارشناسی ناپیوسته ۳۷ نفر دانشجو می‌پذیریم.
محمدی فر اشاره‌ای به رشته‌های موجود در دانشگاه کرد و گفت: در دانشگاه بوعلی سینا ۳۳۰ رشته و گرایش در همه مقاطع موجود است که امسال  بیش از  ۲۵۰ رشته و گرایش برای دانشجویان  خواهیم داشت. 
وی با بیان اینکه امسال حدود ۳۰۰تا ۳۵۰ نفر دانشجوی خارجی داریم که در حال حاضر ثبت نامشان انجام نشده است، تصریح کرد: پیش بینی می کنیم که حداقل ۱۰۰تا ۱۵۰ دانشجوی جدید نیز داشته باشیم و علت پذیرفته شدن تعداد کمی از دانشجویان خارجی این است که  بیشتر آنها تقاضای حضوری بودن کلاس را دارند تا شرکت در کلاس آنلاین .
محمدی فر به وضعیت خوابگاه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: در طول دو سال اخیر دانشجویانی که پایان نامه و تز دکتری داشتند و به ویژه تعدادی که واحد عملی را می‌گذراندند بنا به ضرورت و تشخیص استاد راهنما در خوابگاه مستقر بودند.
وی  حضوری شدن دانشگاه را تصمیم ستاد ملی کرونا دانست و اظهار کرد: در صورتی که ستاد ملی کرونا و استانی مجوزهای لازم را صادر کند این دانشگاه و بقیه دانشگاه‌ها بر اساس این مصوبه و دستورات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به بازگشایی کلاس‌های حضوری تصمیم خواهند گرفت ولی امیدواریم و سعی می‌کنیم که امتحانات را حضوری برگزار کنیم./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن