Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی تئاتر بی‌شک یکی از گویاترین زبان‌های ارتباطی در دنیای امروز است

تئاتر بی‌شک یکی از گویاترین زبان‌های ارتباطی در دنیای امروز است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره بیست‌وهفتم تئاتر کودک با بیان آنکه بی‌شک تئاتر یکی از گویاترین زبان‌های ارتباطی در دنیای امروز است تصریح کرده است: تنوع رسانه‌ها، تئاتر کودک را به انیشه‌های نوین از متن تا شیوه اجرا نیازمند ساخته است.

به گزارش "همدان‌نیوز" و به نقل از بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان؛ محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام خود به مناسبت برگزاری این رخداد را اینگونه قلمی کرده است: کودکان، بدون تردید فرشته‌های پاک و معصومی هستند که نه‌تنها ‌امیدبخش زندگی والدین‌شان، بلکه‌ امید آینده هر جامعه‌ای به حساب می‌آیند. در پاکی و زلالی آنان همین بس که گاهی برای ارتباط با آنها فقط نگاه کافی است؛ نگاهی از عمق جان در چهره معصومانه کودکان.

اسماعیلی در این پیام با یادآوری آنکه بیایید به کودکان بیاندیشیم؛ آن‌ها تجلی همه آرزوهای زیبای ما هستند و بیایید برای کودکان از ته قلبمان آرزو کنیم که فکرها و اندیشه‌های بلند، روشن و آسمانی داشته باشند خاطرنشان کرده است: بی‌شک تئاتر یکی از گویاترین زبان‌های ارتباطی در دنیای امروز است و چه زیباست هنرمندانی که در شرایط سخت و دشوار به فکر کودکان و نوجوانان هستند و فضای کودکانه‌های خود را بر صحنه گسترده تئاتر به نمایش می‌گذارند.

اسماعیلی در ادامه این پیام خاطرنشان کرده است: امروز، با گسترش روزافزون انواع رسانه‌ها، تئاتر کودک و نوجوان به‌اندیشه‌هایی نوین از متن تا شیوه اجرا نیازمند است و در این مسیر تحولی حاصل نمی‌شود مگر با تلفیق حوزه‌های روانشناسی با تئاتر و تشکیل گروه‌های کارشناسی و تخصصی در این زمینه. در این حوزه بسیار مهم و حساس، باید از همه ظرفیت‌های موجود به‌خصوص ظرفیت‌های پنهان در نقاط مختلف کشور که هنرمندانی در زمینه‌های فرهنگی و هنری برای تئاتر کودک و نوجوان حضور دارند، استفاده کرد. از سوی دیگر به مسائل بنیادی و فکری که تئاتر کودک و نوجوان می‌تواند به آن بپردازد بیشتر باید متمرکز شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این پیام تاکید کرده است: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان رویدادی فرهنگی و هنری است، متعلق به همه کودکان و نوجوانان که در شکل و محتوا متناسب با نیازها و شرایط حال و آینده آنان در این سرزمین سامان گرفته است. برخود لازم می‌دانم به همه هنرمندان و برگزارکنندگان این رویداد بزرگ خدا قوت بگویم. بدون شک، این زمان فرصت مناسبی برای ارائه بهترین آثار تئاتر کودک و نوجوان متناسب با زبان و فرهنگ تمامی اقوام مختلف ایران اسلامی است که این امر می‌تواند با برنامه‌ریزی شایسته، محقق شود.

اسماعیلی پیام خود به بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را اینگونه به پایان برده است: ضمن تقدیر از تمامی دست‌اندرکاران جشنواره به‌خصوص هنرمندان عزیز، تحقق اهداف ارزشمند ایران اسلامی در دولت مردمی را با رویکردی نوین در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از خداوند متعال خواستارم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن