Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی شکل‌گیری ‌۱۷۵ تشکل مردمی ‌احیاگر و مطالبه‌گر ‌در ‌استان همدان

شکل‌گیری ‌۱۷۵ تشکل مردمی ‌احیاگر و مطالبه‌گر ‌در ‌استان همدان

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان گفت: در حال حاضر به تعداد ۱۷۵ تشکل مردمی و حلقه های میانی در قالب گروه های احیاگر و مطالبه گر در ۱۸ عرصه تخصصیِ امر به معروف و نهی از منکر در سطح استان، با حمایت و پشتیبانی ستاد در حال فعالیت هستند.

به گزارش "همدان نیوز"، میثم صابریون امروز در نشست خبری با تاکید بر اینکه ماهیت ستاد امر به معروف یک "ماهیت فرا قوه ای" است اظهار داشت: هم اکنون در همدان به تعداد 175 تشکل مردمی و حلقه های میانی در قالب گروه های احیاگر و مطالبه گر در 18 عرصه تخصصیِ امر به معروف و نهی از منکر، در سطح استان همدان تشکیل داده ایم که این گروه ها در حال فعالیت هستند.

صابریون با اشاره به نامه ای که اخیراً در راستای مطالبه گری ها از طرف ستاد امر به معروف و نهی از منکر خطاب به ریاست کل دادگستری استان همدان ارسال شد تاکید کرد: موضوع تشکیل "شعب ویژه حمایت از آمران و ناهیان" امروز تبلورش در گروه های احیاگر و مطالبه گر است.

وی تصریح کرد:  بر مبنای دوره های آموزشی که در زمینه امر به معروف و نهی از منکر گذرانده است، با عنوان "آمر به معروف تخصصی" و بر اساس ظرفیت های قانونی موجود در بند 5 و بند 9 از ماده 16 قانونِ حمایت از آمران و ناهیان که در قانون اساسی ذکر شده، مجوز رسمی و قانونیِ فعالیت و مطالبه گری در زمینه امر به معروف و نهی از منکر را می دهیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان بیان کرد: ستاد امر به معروف در این راستا هرگز به دنبال خط کشی نیست و در همین جا از تمام دغدغه مندان و علاقه مندان نظام اسلامی، به جهتِ شکل گیری هر چه گسترده تر حلقه های میانی و در راستای کمک به رفع موانع و مشکلات در نظام اسلامی، دعوت می کنیم تا در این زمینه ورود و فعالیت کنند.

صابریون خاطرنشان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر به جهت حمایت و تسهیلِ فعالیت های  افراد علاقه مند به مطالبه گری و دغدغه مند در زمینه امر به معروف، پس از ثبت نام در سایت مطالبه گریِ ستاد امر به معروف، ارائه و "صدور مجوز" بر طبق ظرفیت‌های قانونی موجود در قانون اساسی را در سطح شهرستان و هم در سطح استان، برای این افراد فراهم می‌کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن