Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی جشنواره موسیقی آموزشگاهی در همدان برگزار می‌شود

جشنواره موسیقی آموزشگاهی در همدان برگزار می‌شود

گردهمایی مدیران آموزشگاه‌های آزاد هنری همدان با حضور مدیرکل و معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی برگزار شد.

به گزارش "همدان نیوز"، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این نشست با تأکید بر حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری در قالب آموزشگاه‌های آزاد، اظهار کرد: رقابت بین آموزشگاه‌های مختلف باعث افزایش کمی و کیفی امور می‌شود اما هماهنگی، تعامل و هم‌افزایی بین آموزشگاه‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مسعود ویژه با بیان اینکه در کنار فعالیت‌های آموزشگاهی و آموزش ها، اقدامات خلاقانه هم باید مورد توجه قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: ابتکارات و برنامه‌های خلاقانه می‌تواند رویدادهای ماندگاری رقم بزند.

وی خطاب به مسئولان آموزشگاه‌ها، تأکید کرد: نسل آینده هنری جامعه توسط شما آموزش داده می‌شود بنابراین باید تلاش کنیم هنرمندانی اخلاق مدار، حرفه‌ای و نمونه تربیت شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان هم در این نشست بر قانونمندتر کردن فعالیت‌های آموزشگاهی تأکید کرد و گفت: در این دوره از مدیریت فرهنگی استان نگاه ویژه‌ای به عرصه هنر داشته و بنا داریم مراکز آموزشی را تقویت کنیم.

هادی فیض‌منش از انجام بازرسی‌های دوره‌ای از آموزشگاه‌های آزاد هنری استان خبر داد و افزود: در مرحله نخست بازرسی‌ها، از همه آموزشگاه‌های آزاد هنری بازدید شده است. هدف از این اقدام تقویت مراکز آموزشی و رفع کمبودها و نقاط ضعف است.

وی با بیان اینکه به دنبال گسترش مراکز آموزش هنر به خصوص در شهرستان‌ها و مناطق کمتر برخوردار استان هستیم، گفت: فعالیت آموزشگاه‌های موسیقی در استان همدان قابل توجه بود و هنرمندان خوش‌ذوق و با استعدادی در این مراکز تربیت می‌شوند، از این رو برای انعکاس فعالیت‌های موسیقایی هنرجویان جوان به دنبال برنامه‌ریزی و فراهم کردن مقدمات برای برگزاری جشنواره بزرگ آموزشگاهی هستیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن