Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث دستگیری کلاهبردار شرکت تعاونی در همدان

دستگیری کلاهبردار شرکت تعاونی در همدان

b_150_150_16777215_00_images_dastgiri.jpgرئیس پلیس آگاهی استان همدان از دستگیری یک کلاهبردار شرکت تعاونی با ۶۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری در این استان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، سرهنگ رضا زارعی گفت: در پی شکایت مدیر عامل یکی از شرکت های تعاونی همدان مبنی بر این که فردی ناشناس با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد این شرکت تعاونی در سطح شهر با این ترفند که از کارکنان تعاونی همدان است، اقلامی شامل لپ تاپ، تلفن همراه، تلویزیون، طلا و غیره به ارزش تقریبی ۶۰۰ میلیون ریال را خریداری و با جعل مهر این شرکت بر روی فاکتورهای مربوطه متواری شده است، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در این رابطه پس از جمع آوری مستندات و بازبینی فیلم های دوربین های مداربسته فروشگاه ها، تصویر فردی با موهای بلند به دست آمد که مشخص شد متهم به تمام مغازه های طرف قرارداد با تعاونی یکی از ادارات غیر از مغازه موبایل فروشی مراجعه و تنها مغازه ای که با این روش از آن کالا اخذ نشده این موبایل فروشی است.

سرهنگ زارعی افزود: تصویر متهم در اختیار صاحب موبایل فروشی قرار گرفت که وی اظهار داشت، این تصویر شبیه تصویر شاگرد مغازه اش است که سال قبل به علت عدم کارایی و تخلفات او را اخراج کرده است.

وی بیان کرد: محل سکونت متهم شناسایی و با تحقیق غیر محسوس از صاحب خانه وی مشخص شد نامبرده قصد تخلیه منزل اجاره ای را دارد که با هماهنگی قضایی متهم در منزلش دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ زارعی ادامه داد: متهم در بازجویی های فنی و تخصصی به ۱۸ فقره جعل و کلاهبرداری اعتراف و در اظهاراتش گفت با استفاده از کلاه گیس به مغازه های طرف قرارداد شرکت تعاونی مراجعه و پس از انتخاب کالا، فاکتور آن را دریافت و با زدن مهر جعلی شبیه مهر شرکت تعاونی و نوشتن جمله مورد تایید است با مراجعه مجدد کالا را از محل دریافت می کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: مالباختگان شناسایی و متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن