Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث کار در همدان جان 18 نفر را گرفت و 228 نفر را مجروح کرد

کار در همدان جان 18 نفر را گرفت و 228 نفر را مجروح کرد

b_150_150_16777215_00_images_havades.kar302.jpegمدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با اشاره به افزایش آمار فوتی‌های ناشی از حوادث کار در سالجاری، از مرگ 18 نفر بر اثرحوادث ناشی از کار در استان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، علی‌احسان صالح با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال 18 مرد و در مدت مشابه سال گذشته 13 مرد بر اثر حوادث ناشی از کار جان باختند که نشان‌دهنده رشد 38 درصدی است، اظهار کرد: در نیمه نخست امسال 216 نفر در استان بر اثر حوادث ناشی از کار مجروح شده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 5 درصد کاهش یافته است.

وی شمار مجروحان ناشی از حوادث کار در مدت مشابه سال گذشته را 228 نفر برشمرد و افزود: تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث کار در سال 96، 29 نفر و تعداد مجروحان 439 نفر بوده است.

صالح به نمونه‌هایی از حوادث ناشی از کار در سطح استان اشاره کرد و یادآور شد: چهار کارگر نهاوندی در گودبرداری غیراصولی و ریزش آوار و یک نفر بر اثر فروریختن سقف یک ساختمان جانشان را از دست دادند.

وی با اشاره به جان باختن کارگری 38 ساله در روستای نامیله ملایر در 15 مهرماه عنوان کرد: این فرد در پی تخریب ساختمان قدیمی خشتی زیر آوار می‌ماند و در جا فوت می‌کند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان این حوادث را از دو منظر تشریح کرد و گفت: برخی از افراد پیش از بروز سانحه به علت بیماری از جمله سکته قلبی جان باخته سپس دچار سانحه کار می‌شوند که در معاینات پزشکی این موضوع رصد و مشخص می‌شود.

وی ریزش آوار، سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن را از مهمترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار عنوان کرد و یادآور شد: با رعایت نکات ایمنی می‌توان این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان در بخش پایان سخنانش از مجروحیت مرد 48 ساله‌ای بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی وانت در مسیر غارعلیصدر در 4 شهریورماه خبر داد و گفت: متأسفانه این فرد روز گذشته در بیمارستان فوت کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن