Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث متهمانی که با توزیع رایگان سیم‌کارت ریجستری را دور می‌زنند/ دستگیری 4 کلاهبردار در همدان

متهمانی که با توزیع رایگان سیم‌کارت ریجستری را دور می‌زنند/ دستگیری 4 کلاهبردار در همدان

b_150_150_16777215_00_images_kamranisaleh20.jpgفرمانده انتظامی استان همدان از دستگيري 4 كلاهبردار که با توزیع سیم کارت های رایگان به مردم از آنان سوء استفاده می کردند، خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، سردار بخشعلی کامرانی صالح در تشريح اين خبر گفت: در پي اجراي طرح ريجستري گوشي تلفن همراه توسط وزارت ارتباطات که باعث کاهش چشمگير قاچاق تلفن همراه در سطح کشور شد، سود جويان و فرصت طلبان به دنبال فرصتي براي سوء استفاده از اين ماده قانوني در جهت فعال کردن گوشي هاي قاچاق بودند.

وي افزود: در این راستا در پی کسب خبری مبنی بر این که 2 نفر با مراجعه به محل هاي حاشیه شهر همدان اقدام به توزيع سيم كارت همراه اول و ايرانسل به صورت رايگان در بين مردم می کنند، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سردار کامرانی صالح بیان کرد: با مراجعه كارآگاهان پليس آگاهي به محل مورد نظر، مشاهده شد افرادي در محوطه مسجد با ميز كار و يك دستگاه چاپگر ، تعداد قابل توجهي سيم كارت و سند خام مربوط به ثبت نام را به صورت رايگان به مردم هديه کرده و زمان فعال شدن سيم کارت ها را 40 روز بعد اعلام مي کنند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: متصديان که هيچ گونه مداركي دال بر نمايندگي و ثبت نام ارائه نکردند توسط کارآگاهان دستگير،اموال مربوطه توقيف و برای بررسي بيشتر به پليس آگاهي منتقل شد.

سردار کامرانی صالح تصریح کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی های فنی و تخصصی خود را برادر و راننده آژانس در یکی از مناطق تهران معرفي و اعلام داشتند كه تجهيزات متعلق به يكي از دفاتر پيشخوان مي باشد و بابت ثبت نام سيم كارت ها، روزانه4 میلیون ریال دستمزد می گیرند.

وي افزود: با دعوت از كارشناسان سازمان تنظيم مقررات راديويي مشخص شد اقدام این افراد غير قانوني بوده و به منظور سوء استفاده از طرح ريجستري گوشي تلفن همراه با مدارك هويتي و فرم هاي مربوطه با مشخصات هر یک از همشهریان يك خط را در گوشي فعال و آن را ريجستر و از قاچاق بودن خارج مي کردند.

این مقام مسئول اظهار داشت: با همکاری متهمان، 2 نفر همدست آنان در تهران دستگير و پس از انتقال به پليس آگاهي استان همدان در تحقيقات بيان داشتند، پس از اخذ مدارك مردم قصد داشتيم گوشي هاي قاچاق را رجيستري کنیم.

فرمانده انتظامی استان در پایان با اشاره به این که 4 متهم این پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، گفت: در اين راستا يك دستگاه سواري پرايد توقيف ، 2فقره فقره سيم كارت ايرانسل و همراه اول و 750 فقره سند جعلی صادره قبل از ريجستر شدن گوشي ها كشف شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن