Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث جریمه 25 میلیاردی متخلفین در همدان/ کشف 380 کیلوگرم مرغ فاسد در نوروز 98

جریمه 25 میلیاردی متخلفین در همدان/ کشف 380 کیلوگرم مرغ فاسد در نوروز 98

b_150_150_16777215_00_images_taziirat_6.jpgمدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از بازرسي از یک هزار و 284 واحد صنفي و محكوميت بیش از 25ميليارد ريالی متخلفين در طرح ویژه نوروزي تعزيرات حكومتي استان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، علیرضا حسن پور با اعلام این خبر گفت: در اين طرح كه از اول اسفند 97 تا 16 فروردين 98 در سطح استان انجام شد بيش از986 فقره پرونده تشكيل شد.

وی ادامه داد: براساس سياست‌هاي سازمان تعزيرات حكومتي و در راستاي حمايت ازحقوق مصرف كنندگان، طرح ويژه نوروزي با همكاري سازمانها و نهادهاي ذيربط همچون دادستانی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، دامپزشکی و دیگر نهادها از اول اسفند شروع و تا 16 فروردين ادامه يافت.

حسن پور با اشاره به نظارت بر رستورانها و مراکز تهیه غذا و مجتمع های خدماتی بین راهی، خاطرنشان کرد: بیش از 480 کیلو گرم گوشت غیرقابل مصرف، 380 کیلو گرم مرغ فاسد و 60 کیلو گرم ماهی فاسد کشف، ضبط و معدوم‌سازی و 10 رستوران و مرکز تهیه غذا پلمپ شد.

وی با بیان اینکه در این ایام نظارت و بازرسی بر مرغ فروشی‌ها صورت گرفت، یادآور شد: با توجه به گرانفروشی و عدم رعایت موارد بهداشتی تعداد شش واحد مرغ فروشی تعطیل و پلمپ شد و همچنین هفت واحد مرغ فروشی که اقدام به کشتار مرغ به صورت غیربهداشتی و خارج از ضوابط سازمان دامپزشکی کرده بودند، طی رسیدگی سریع و تشریفات قانونی به پرداخت بیش از هشت میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از محکومیت 855 میلیون ریالی دو واحد کشتارگاه صنعتی استان به علت تقلب و عدم رعایت موازین بهداشتی خبر داد و افزود: تعطیلی و پلمپ یک واحد تولیدی کیک وکلوچه به علت عدم کسب پروانه تولیدی و نداشتن مجوز بهداشتی در شهرستان بهار از دیگر اقدامات در نوروز 98 به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: کشف و ضبط 73 تن شکر احتکار شده و همچنین سه هزار و 181 کیسه آرد که به مقصد استانهای غربی کشور در حال حمل و قاچاق بود، در طرح نوروزی استان صورت گرفت.

حسن پور همچنین تصریح کرد: در این ایام 510 تن ذرت دامی خارج از شبکه به ارزش هفت میلیارد ریال در نهاوند ضبط شد که فرد متخلف، این محموله را با ارز دولتی وارد کرده بود و به‌ جای توزیع در واحدهای دام و طیور، با احتکار در انبار قصد فروش آزاد آن را داشت.

وی به کشف و ضبط 18 تن برنج عرضه خارج از شبکه و بیش از 70 تن برنج خارجی بی کیفیت و نزدیک به تاریخ انقضاء و مهلت مصرف اشاره کرد و افزود: این میزان برنج توسط افرادی به طرز ماهرانه در کیسه های برنج 20 کیلویی و 10 کیلویی سایر مارک‌ها و با نام برنج مرغوب جهت عرضه به بازار بسته بندی شده بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان در ادامه یادآور شد: کشف و ضبط مقدار 22 هزار لیتر نفت گاز قاچاق، 95 تن کود شیمیایی و عرضه خارج از شبکه، 15 هزار و960 نخ سیگار قاچاق، 500 کیلوگرم مواد محترقه به ارزش تقریبی 400 میلیون تومان، 149 رأس دام سبک و سنگین قاچاق، لوازم خانگی قاچاق و 1500 کیلو گرم گوشت برزیلی عرضه خارج از شبکه در این ایام انجام شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: به دنبال نظارت و بازرسی بر واحدهای قنادی و شیرینی پزی، مقادیری مواد غذایی فاسد کشف شد و یک کارگاه شیرینی پزی در ملایر نیز به علت تخلفات بهداشتی پلمپ شد.

حسن‌پور با اشاره به پلمپ سه واحد عرضه میوه و تره‌بار در همدان، اظهار داشت: نظارت و بازرسی بر آرایشگاه‌های زنانه نیز در طرح نوروزی صورت گرفت که به تعطیلی یک واحد به دلیل گران‌فروشی انجامید.

وی درپايان یادآور شد: تلفن 32523442 اداره کل، تلفن گویای 124 سازمان صنعت، معدن وتجارت و تارنمای t135.ir  جهت اعلام تخلفات صنفي اعلام می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن