Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی افزایش مبلغ «وام» ضروری بازنشستگان وپرداخت‌ آن ازشهریور/به‌کارگیری فرزندان بازنشستگان در شرکتها

افزایش مبلغ «وام» ضروری بازنشستگان وپرداخت‌ آن ازشهریور/به‌کارگیری فرزندان بازنشستگان در شرکتها

b_150_150_16777215_00_images_hoghogh76845.jpgمدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبرهای خوبی درباره وام ضروری بازنشستگان داشت و اعلام کرد: با همکاری بانک صادرات شمار وام گیرندگان از ۳۰۰ هزار به ۴۰۰ هزار نفر و مبلغ آن از ۴ به ۵ میلیون تومان افزایش می یابد و از شهریور ماه ۵ میلیون وام به ۴۰۰ هزار بازنشسته تعلق می گیرد.

به گزارش "همدان نیوز"، جمشید تقی زاده با بیان اینکه این صندوق دومین بنگاه بزرگ کشوری با حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش است گفت: ۵۶ درصد بازنشستگان را فرهنگیان تشکیل می دهند.

وی افزود: صندوق در راستای بهبود وضعیت بازنشستگان خدمات مختلفی ارائه می دهد و در دوره جدید کاری برنامه های خوبی در حیطه‌های مختلف از وام، زیارت، رفاهیات، ورزش و... در دست انجام است.

افزایش ۱۹ درصدی حقوق بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه ۱۹ درصد به حقوق بازنشستگان در سال جاری اضافه شد گفت: کف حقوق از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

تقی زاده خبرهای خوبی درباره وام ضروری داشت و گفت: با همکاری بانک صادرات شمار وام گیرندگان از ۳۰۰ هزار به ۴۰۰ هزار نفر و مبلغ آن از ۴ به ۵ میلیون تومان افزایش می یابد و از شهریور ماه ۵ میلیون وام به ۴۰۰ هزار بازنشسته تعلق می گیرد.

تلاش برای ایجاد فراکسیون بازنشستگان کشوری در مجلس شورای اسلامی

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار تلاش می‌کنیم فدراسیون ورزش‌های کارمندی و بازنشستگان کشوری را ایجاد کنیم گفت: کارگران فدراسیون دارند اما کارمندان و بازنشستگان فدراسیون ندارند که امیدواریم این مهم را انجام دهیم.

وی افزود: همچنین جلساتی با نمایندگان از جمله دکتر پزشکیان داشتیم و در صددیم فراکسیون بازنشستگان کشوری را در مجلس شورای اسلامی تشکیل دهیم.

پیگیری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به فراهم شدن مقدماتی خوب برای همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: هفته گذشته جلسه‌ای با نمایندگان کمیسیون اجتماعی داشتیم و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم. پیگیر قوانین حمایتی برای بازنشستگان در مجلس هستیم.

وی همچنین از ایجاد خانه های امید در شهرهای بالای ۵ هزار جمعیت خبر داد و گفت: نشاط افزایی و افزایش فعالیت و امید در بازنشستگان را از طریق توسعه خانه های امید دنبال می کنیم و اختیارات ویژه‌ای به کانون‌های بازنشستگی می دهیم و بخشی از امور را تفویض می کنیم.

فرزندان بازنشستگان در اولویت به‌کارگیری در شرکتهای صندوق

تقی زاده افزود: سعی می کنیم سهمیه سفرها را از ۱۰۰ به ۲۰۰ هزار مورد افزایش دهیم. کمک هزینه۶۶۰ هزار تومان سفر به ۷۴۰ هزار تومان افزایش یافت و سعی می‌کنیم بسته سفر خوبی تعریف کنیم. همچنین در یک ماه آینده بسته حمایتی در درمان و بیمه تکمیلی ارائه می کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه بانک اطلاعاتی فرزندان بازنشستگان را ایجاد می‌کنیم گفت: در این بانک تخصص و تحصیلات آنها وارد شده و تلاش می کنیم در بکارگیری نیرو در شرکت‌ها و بخشهای زیرمجموعه، فرزندان بازنشستگان در اولویت باشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن