Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی برداشت نزدیک به 230 کیلوگرم زعفران در ملایر

برداشت نزدیک به 230 کیلوگرم زعفران در ملایر

b_150_150_16777215_00_images_zaferan123.jpgمدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر با اشاره به آغاز فصل برداشت زعفران پیش بینی کرد: امسال حدود 230 کیلوگرم زعفران از مزارع این شهرستان برداشت شود.

به گزارش "همدان نیوز"، علی مروت امیری اظهار داشت: برداشت زعفران از نیمه دوم آبان ماه آغاز شده و تا یک ماه آینده ادامه دارد.

وی سطح زیر کشت زعفران در ملایر را 73 هکتار عنوان کرد و افزود: از این میزان سطح زیر کشت 58 هکتار آن بارور و مربوط به کشت های سال قبل است و 15 هکتار آن کشت سال نخست است و از سال دوم شروع به گل دهی می کند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر میانگین برداشت زعفران در هر هکتار را حدود چهار کیلوگرم عنوان و بیان کرد: با توجه به میانگین تولید در این شهرستان، پیش بینی می شود امسال حدود 40 درصد افزایش تولید نسبت به سال گذشته داشته باشیم.

امیری با بیان اینکه امسال 15 هکتار سطح زیر کشت زعفران ملایر افزایش یافت ادامه داد: در حال حاضر ملایر حدود 50 درصد از تولید زعفران استان همدان را به خود اختصاص داده و بیشترین میزان سطح تولید را دارد.

وی یادآور شد: سال گذشته از 58 هکتار سطح زیر کشت زعفران در ملایر 32 هکتار آن بارور و 26 هکتار کشت سال اول بود که امسال به باردهی و تولید محصول رسیدند.

امیری ادامه داد: سال گذشته از 32 هکتار سطح زیر کشت زعفران در ملایر 128 کیلوگرم محصول تولید شد که پیش بینی می شود امسال بیش از 100 کیلوگرم به این میزان تولید اضافه شود.

وی با بیان اینکه سیاست گذاری و برنامه ریزی های ما توسعه کشت گیاهان دارویی و محصولات کم آب بر است، ملایر را در این زمینه پیشتاز دانست و گفت: ملایر در تولید گیاهان دارویی همچون زعفران و گل محمدی و کشت پسته دیم در استان جایگاه بالایی دارد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر تقاضا برای کشت گیاهان دارویی در این شهرستان را رو به افزایش دانست و افزود: سیاست مهم ما توسعه باغ ها در اراضی شیب دار است که متقاضیان می توانند از تسهیلات در این راستا استفاده کنند./ ایرنا همدان

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن