Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی همدان باز هم صدرنشین بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه

همدان باز هم صدرنشین بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه

b_150_150_16777215_00_images_tavarom852.jpgمرکز آمار ایران با انتشار شاخص قیمت مصرف کننده به تفکیک استان ها در خردادماه ۹۷ اعلام کرد که درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کل کشور ۱۰.۲ درصد است.

به گزارش "همدان نیوز"، مرکز آمار ایران اعلام کرد در خرداد ماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل برای خانوارهای کل کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ۱۱۶.۲ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۹ درصد افزایش نشان می دهد. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کل کشور ۱۰.۲ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام (۱۳.۹ درصد) و کمترین آن مربوط به استان اردبیل (۶.۹ درصد) است. یعنی خانوارهای ساکن استان ایلام به طور متوسط ۳.۷ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای ساکن استان اردبیل به طور متوسط ۳.۳ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به خرداد ١٣٩٦ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده اند.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ١٣٩٧ برای خانوارهای کل کشور به عدد ۸.۲ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان کرمانشاه (۱۱.۱درصد) و کمترین آن مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (۵.۹ درصد) است. شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان ها در خرداد ماه ٥.٢ درصد است که نسبت به ماه قبل ٠.٢ واحد درصد افزایش نشان می دهد.

در خرداد ١٣٩٧ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری کل کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ۱۱۶.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۷ درصد افزایش نشان می دهد. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ۱۰.۲ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری کشور مربوط به استان همدان (۱۴.۶ درصد) و کمترین آن مربوط به استان اردبیل (۶.۸ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ١٣٩٧ برای خانوارهای شهری کشور به عدد ۸.۲ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان لرستان (۱۱.۴ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (۶.۱ درصد) است. شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان ها در خرداد ماه ۵.۳ درصد است که نسبت به ماه قبل ۰.۲ واحد درصد افزایش نشان می دهد.

در خرداد ١٣٩٧ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ۱۱۷.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۷ درصد افزایش نشان می دهد. درصد تغییر شاخص کل خانوارهای روستایی نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای کل کشور ۹.۹ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای روستایی مربوط به استان کرمانشاه (۱۴.۳ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کرمان (۵.۶ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ١٣٩٧ برای خانوارهای روستایی کشور به ۷.۹ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان کرمانشاه (۱۱.۴ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان وبلوچستان (۴.۷ درصد) است. شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان ها در خرداد ماه ۶.۸ درصد است که نسبت به ماه قبل ۰.۲ واحد درصد افزایش نشان می دهد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن