Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی اعطای وام‌ با کارمزد اندک برای بهسازی بافت فرسوده همدان

اعطای وام‌ با کارمزد اندک برای بهسازی بافت فرسوده همدان

b_150_150_16777215_00_images_farsoode89.jpgمدیرکل راه و شهرسازی همدان گفت: طرح جامع بازآفرینی شهری یکی از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید است که در سال آتی آن را به صورت جهادی در بافت فرسوده استان اجرا می کنیم.

به گزارش "همدان نیوز"، حسن ربانی ارشد با اشاره به اینکه محلات هدف بهسازی در کل کشور مشخص شده اند افزود: همدان در بهسازی بافت فرسوده نقاط شهری از سایر استان ها جلوتر است.

وی اظهار داشت: برای اجرای این طرح اعتبارات مناسبی از طریق ستاد بازآفرینی شهری به استان همدان اختصاص یافته است.

مهندس ربانی ارشد عنوان کرد: مردم می توانند از تسهیلاتی که دولت در اختیار بانک مسکن گذاشته است استفاده و با وام های مناسب که کارمزد اندکی دارند مسکن خود را بهسازی کنند. وی هدف از بهسازی بافت فرسوده را افزایش کیفیت زندگی اعلام کرد و ادامه داد: ادارات و دستگاه های اجرایی خدمات رسان موظف هستند 30 درصد از اعتبارات خود را در محلات هدف بهسازی هزینه کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان با اشاره به اینکه شهرداری همدان همکاری خوبی برای بهسازی بافت فرسوده انجام می دهد افزود: شرکت های انبوه ساز  می توانند با دریافت مجوز توسعه گری  و تسهیل گری پلاک های کوچک را تجمیع کنند و در طرح انبوه سازی در بهسازی بافت فرسوده سهیم باشند.

وی با بیان اینکه دولت از بازآفرینی بافت فرسوده حمایت ویژه ای می کند، تاکید کرد: از مردم درخواست داریم به سمت توسعه و بهسازی محلات خود حرکت کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن