Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی نیمی از سد اکباتان خالی است/ دریچه سد کلان ملایر برای جلوگیری از سیلاب باز شد

نیمی از سد اکباتان خالی است/ دریچه سد کلان ملایر برای جلوگیری از سیلاب باز شد

b_150_150_16777215_00_images_sadekbatan_sarez_39.jpgمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: دریچه پایین سدکلان ملایربرای مهار آب بارش های جوی وپیشگیری از بروز سیلاب باز شد. 

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، منصور ستوده گفت: با توجه به بارش‌های کم سابقه چند روز اخیر و پر بودن سد کلان ملایر دریچه‌های پایین این سد تا ۵۰ درصد باز شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۲ هزار لیتر در ثانیه آب از دریچه‌های تحتانی این سد خارج می‌شود افزود: سرریز این سد با ظرفیت ۴۶ میلیون متر مکعب از پاییز پارسال آغاز شده است و هم اکنون در هرثانیه  ۸ هزار لیتر از  این سد سر ریز می شود.

ستوده از نظارت و بازرسی مسیر رودخانه‌ها و جویبار‌های متصل به سد هم خبر داد و گفت: در این بررسی‌ها مسیر عبور آب در رودخانه بازشده است تا از طغیان رودخانه جلوگیری شود .

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان اظهار داشت:با توجه به بارش‌های اخیر در استان همدان ورودی آب به سد کلان ملایر هم اکنون ۲۴ هزار لیتر در ثانیه است.

ستوده با اشاره به اینکه بارش‌های امسال در شهر همدان بیشتر برف بوده است افزود: در سد اکباتان همدان هم ورودی آب به سد ،اکنون ۴ هزار و ۴۶۵ لیتر برثانیه است.

وی از افزایش ذخیره آب  سد اکباتان همدان به ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب خبر داد و گفت:از این سد ۸۳۲ لیتر آب در هر ثانیه برای تامین آب آشامیدنی مردم همدان خارج می‌شود .

ستوده افزود: هنوز حدود نیمی از ظرفیت  سداکباتان همدان  کامل نشده است.

وی ادامه داد: در سد سرابی تویسرکان هم ،اکنون ۷ میلیون و ۳۰۰ هزارمتر مکعب آب ذخیره شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن