Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی همدانی‌ها دو میلیارد و 800 میلیون تومان زکات فطره پرداختند

همدانی‌ها دو میلیارد و 800 میلیون تومان زکات فطره پرداختند

b_150_150_16777215_00_images_zakat.fetre.jpgمدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: از عید سعید فطر تاکنون دو میلیارد و ۸۰۸ میلیون تومان زکات فطره توسط این نهاد در سطح استان جمع‌آوری‌ شده است.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، پیمان ترکمانه با تأکید بر اینکه جمع‌آوری زکات فطره همچنان ادامه دارد، افزود: از این میزان زکات جمع‌آوری‌شده ۲ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان زکات فطریه عام است.

وی با اشاره به اینکه در روز عید سعید فطر، ۷۹۰ پایگاه در مسجدها و مراکز نیکوکاری این استان برای جمع‌آوری زکات فطریه برپا شد، ادامه داد: ۲۲ میلیون تومان  نیز در بخش زکات فطریه سادات جمع‌آوری‌شده است.

ترکمانه عنوان کرد: مردم استان تاکنون ۱۷۵ میلیون تومان کفاره غیر عمد و ۲۱ میلیون تومان کفاره عمد به پایگاه‌های جمع‌آوری زکات کمیته امداد استان پرداخت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه عید فطر سال گذشته نزدیک به ۳۰ میلیارد ریال زکات فطریه در استان همدان جمع‌آوری شد، پیش‌بینی کرد که امسال این مبلغ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.

وی بابیان اینکه کمک‌های اهدایی در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود، ادامه داد: کمک‌ها با حضور نماینده کمیته امداد و هیئت‌امنای مسجد و با نظارت ائمه جماعات صورت‌جلسه و بین نیازمندان شناسایی‌شده توزیع می‌شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه افرادی که هنوز زکات خود را پرداخت نکرده‌اند می‌توانند از روش‌های اعلام‌شده زکات خود را پرداخت کنند، اضافه کرد: خیران نیز می‌توانند کمک‌های نقدی خود را از طریق اپلیکیشن «بله»، «سکه»، شماره‌حساب ۰۱۰۹۵۰۰۹۵۰۰۰۵ بانک ملی، صفحه پرداخت اینترنتی سایت کمیته امداد به آدرس epay.emdad.org، شماره‌گیری سریع #۰۸۱*۸۸۷۷* با تلفن همراه و ارسال عدد ۳ به ۳۰۰۰۳۳۳۳ در سریع‌ترین زمان ممکن به دست نیازمندان برسانند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن