Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی ظرفیت سد اکباتان تکمیل است/ ذخیره 200 میلیون مترمکعبی تغذیه‌های مصنوعی در همدان

ظرفیت سد اکباتان تکمیل است/ ذخیره 200 میلیون مترمکعبی تغذیه‌های مصنوعی در همدان

b_150_150_16777215_00_images_sadekbatan_sarez_39.jpgمدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان، از وجود 16 طرح تغذیه مصنوعی در استان خبرداد و گفت: حجم ذخیره آب تعذیه های مصنوعی 200 میلیون مترمکعب است.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان، منصور ستوده گفت: تغذیه مصنوعی از سال‌های گذشته در تمام دشت‌های استان انجام شده است کار تغذیه مصنوعی از طریق تزریق آب به زمین انجام شده و بدین ترتیب تغذیه مصنوعی در دشت‌ها رخ می‌دهد.

وی تصریح کرد: تغذیه مصنوعی، عملیاتی است که در راستای نفوذ آب حاصل از بارندگی و انحراف آب سطحی رودخانه ها به داخل مخازن و تزریق به سفره‌های آب زیرزمینی از طریق چاه های تغذیه انجام می‌شود.

ستوده با اشاره به وجود سدهای استان نیز اظهار داشت: حجم ذخیره آب سد اکباتان 34 میلیون مترمکعب است که با وجود بارش های اخیر به طور کامل ظرفیت آن پر شده است.

وی بیان کرد: مقدار ورودی آب به سد اکباتان همدان ۵ مترمکعب است و از سرریز آن ۳۰۰۰ لیتر آب خارج می‌شود که آبی که از سد اکباتان سرریز می‌شود از طریق رودخانه موجب تغذیه دشت‌ها می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن