Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی لوازم‌التحریر قیمت مشخصی ندارد!

لوازم‌التحریر قیمت مشخصی ندارد!

b_150_150_16777215_00_images_lavazem.tahrir123.jpgرئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت و معدن استان همدان با بیان اینکه  قیمت مشخصی برای لوازم‌التحریر وجود ندارد، گفت:گرانی کالاهای موجود در بازار اغلب به دلیل شرایط اقتصادی و بالارفتن قیمت دلار است.

به گزارش "همدان نیوز"، علیرضا شجاعی اظهار کرد: اگر گرانی کالا به دلیل گرانفروشی باشد ما می‌توانیم با نظارت و بازرسی با متخلفین برخورد کنیم .

وی با بیان اینکه گرانی کالاهای موجود در بازار اغلب به دلیل شرایط اقتصادی و بالارفتن قیمت دلار است، افزود: قیمت اعلام شده تولیدکنندگان

 و وارد کنندگان کالاهای اساسی به طور دقیق و مستمر تحت نظارت و کنترل است و در خصوص قیمت سایر کالاها نیز با نظارت بر بازار سعی در مبارزه با گرانفروشی داریم.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت و معدن استان همدان خاطرنشان کرد: در قیمت‌گذاری کالاها گروه‌بندی وجود دارد و گروه اول یا همان کالاهای اساسی توسط دولت قیمت‌گذاری می‌شود و قیمت 100 قلم کالای اساسی در سایت 124.ir صنعت و معدن به صورت روزانه اعلام می‌شود و تحت نظارت و کنترل دقیق قرار دارد.

شجاعی ادامه داد : اقلام کالاهای گروه دوم توسط کمیسیون‌های استانی تعیین و اعلام می‌شود و گروه سوم نیز با توجه به قیمت تولید و توزیع در واحدهای تجاری به‌صورت عرف اعلام و تبعیت می‌شود.

وی در خصوص گرانی قیمت کالاها و مایحتاج مدارس گفت: از آنجا که لوازم‌التحریر جزو کالاهای اساسی نیست و فقط قیمت کاغذ به عنوان کالای اساسی در سایت صنعت و معدن اعلام می‌شود ، قیمت مشخصی برای اقلام لوازم التحریر وجود ندارد.

وی ادامه داد: واردکنندگان و توزیع‌کنندگان لوازم‌التحریر براساس قیمت تمام شده کالای خود را قیمت‌گذاری می‌کنند و اگر این قیمت به‌صورت عرف بازار باشد نمی‌توانیم به عنوان گرانفروشی با آن برخورد کنیم.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان افزود: تنوع محصولات و کالاهای موجود در بازار و معضل ورود کالاهای قاچاق در بازار شدت‌محور، که نزدیکی به آغاز مهرماه نیز از این قبیل بازارهاست، مانعی بر سر راه کنترل قیمت است که با مشارکت مردم در معرفی گرانفروشان به صورت موردی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

شجاعی با اشاره به انواع گرانفروشی گفت: کالاهای قاچاق به علت محدودیت زمانی که در عرضه دارند معمولا با قیمت کمتر ارائه می‌شوند ولی اگر مردم با عرضه محصولات بی‌کیفیت و گران قیمت و یا عدم رعایت نرخ متعارف بازار مواجه شدند می‌توانند شکایت خود را مطرح کنند تا مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نظارت‌های دوره ای از بازار صورت می‌گیرد، تأکید کرد: این اداره وظایف گسترده‌ای بر عهده دارد و با نظارت 40 هزار واحد صنفی استان تا آنجایی که بتواند به نظارت می‌پردازد ولی کنترل قیمت و مبارزه با گرانفروشی نیاز به مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی و مردم دارد./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن