Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی اختصاص 4.5 میلیون مترمکعب آب به پتروشیمی هگمتانه

اختصاص 4.5 میلیون مترمکعب آب به پتروشیمی هگمتانه

b_150_150_16777215_00_images_sotode985.jpgمدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان از اختصاص 4.5 میلیون متر مکعب آب به پتروشیمی هگمتانه خبر داد. 

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده در بازدید معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران  از پتروشیمی هگمتانه، گفت: مجوز تامین سالانه سه میلیون متر مکعب آب برای پتروشیمی هگمتانه صادر شده است و ۱.۵ میلیون متر مکعب دیگر نیز از طریق تصفیه پساب فاضلاب شهری همدان تامین می‌شود.

ستوده اظهار داشت: در سال ۱۳۶۳ مجوز حفر یک چاه با ظرفیت برداشت ۱۵ لیتر در ثانیه در این منطقه صادر شده بود اما در سال های اخیر به دلیل افت آب‌های زیر زمینی تامین آب مورد نیاز این منطقه با مشکل مواجه شده است.

وی اضافه کرد: با امضای وزیر نیرو، تامین سه میلیون متر مکعب آب از منابع آبی استان برای این پتروشیمی قطعی شده است و ۱.۵ میلیون متر مکعب باقی مانده نیز آبان ماه امسال از طریق ایجاد خط انتقال، از تصفیه خانه پساب فاضلاب شهری همدان تامین می‌شود.

ستوده عنوان کرد: مسئولان پتروشیمی هگمتانه نگران تامین آب نباشند چرا که با تلاش مسئولان استان این پتروشیمی یک روز هم بدون آب نمی ماند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن