Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی پرداخت وام بدون ضامن به زنان سرپرست خانوار

پرداخت وام بدون ضامن به زنان سرپرست خانوار

b_150_150_16777215_00_images_hoghogh76845.jpg

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان از ایجاد صندوق ضمانت وام اشتغال برای زنان سرپرست خانوار خبر داد و گفت: این صندوق باهدف حمایت از زنان سرپرست خانواری که توانایی ایجاد شغل را داشته اما مشکل ضمانت دارند، تشکیل‌شده است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، شهرام عابدی گفت: یکی از راهبردهای اساسی این نهاد برای رفع نیازمندی و خروج خانواده‌ها از چرخه حمایت، ایجاد اشتغال و توانمندسازی نیازمندان است که در این راستا تلاش می‌شود به نحوی اقدام گردد که علاوه بر ایجاد درآمد پایدار، بنیان خانواده نیز تحکیم شده و اختلالی در ایفای نقش مادری زنان سرپرست خانواده ایجاد نشود.
عابدی اظهار داشت: صندوق ضمانت وام‌های اشتغال مددجویان، با اولویت زنان سرپرست خانوار به این دلیل ایجادشده تا از این طریق به بانوانی که در تأمین ضمانت دچار مشکلات جدی هستند تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت‌شده و کرامت و عزت‌نفس خانواده‌ها با ایجاد اشتغال و رساندن آنان به توانمندی حفظ و تقویت شود.

عابدی یادآور شد: در حال حاضر ۵۵ درصد از سرپرستان خانواده‌های تحت حمایت استان، بانوان هستند که مسئولیت اداره ۳۲۰۰۰ خانواده در استان به دوش این زنان محترم قرار دارد و کمیته امداد تلاش می‌کند خدمات خود را به‌گونه‌ای به این عزیزان تقدیم نماید تا زمینه توانمندسازی آنان فراهم شود.

معاون خودکفایی خاطرنشان کرد: اهداف این نهاد در حوزه زنان، بر تقویت و تحکیم بنیان خانواده و زمینه‌سازی برای نقش‌آفرینی زنان در اجتماع استوار بوده و تلاش کرده‌ایم تا در سال جهش تولید، بانوان فعال بتوانند با اشتغال و تولید، در جامعه مفید و اثرگذار باشند./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن