Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی کاهش تقاضای گوشت قرمز در بازار همدان

کاهش تقاضای گوشت قرمز در بازار همدان

b_150_150_16777215_00_images_gousht123.jpg

رئیس اتحادیه قصابان همدان گفت: کاهش قدرت خرید مردم سبب ایجاد رکود در بازار گوشت قرمز شده است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، علی اکبر سپهری وفا اظهار داشت:  نرخ هر کیلو دنبه به 90 هزار تومان رسیده که علت اصلی آن افزایش تقاضا و خرید مردم بوده است.
وی با بیان اینکه بازار گوشت قرمز راکد است و مردم قدرت خرید چندانی ندارند، تصریح کرد: قیمت هر کیلو گوشت نرمه گوسفندی 165 هزار و گوشت مخلوط هم 130 هزار تومان است.
رئیس اتحادیه قصابان همدان با اشاره به اینکه نرخ هر کیلو گوشت گوساله 160 هزار تومان است، گفت: مصرف گوشت گوساله دررستوران‌ها و تهیه‌غذاها بیشتر از گوشت گوسفندی است.
سپهری وفا با بیان اینکه هرچه میزان تقاضا و خرید مردم کمتر باشد میزان کشتار هم کمتر می‌شود، اظهار داشت: روزانه 600 راس گوسفند و 40 راس گوساله زبح می‌شود.
وی با اشاره به اینکه نرخ هر کیلو گوسفند زنده 120 تا 127 هزار تومان است، تصریح کرد: قیمت‌ها با توجه به وضعیت عرضه و تقاضا متغیر است.
رئیس اتحادیه قصابان همدان با بیان اینکه به خاطر شرایط کرونایی توزیع نذورات در ماه‌های محرم و صفر امسال از غذای گرم به جیره خشک تغیر یافت،عنوان کرد: همین امر میزان خرید گوشت را نسبت به ایام محرم  و صفر سال‌های گذشته کاهش داده است.
سپهری وفا از عرضه گوشت منجمد در بازار خبر داد و گفت: این نوع گوشت با قیمت کیلویی 130 هزار تومان توسط بخش خصوصی وارد بازار و از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

وی از مشکلات دامداران در زمینه تامین علوفه و نهاده‌های دامی خبر داد و اظهار داشت: با توجه به شرایط خشکسالی امسال حمایت چندانی از دامداران نشده و همین امر خطر کمبود تولید در آینده را به دنبال دارد./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن