Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی تلاش شبانه‌روزی برای تامین آب شهر همدان

تلاش شبانه‌روزی برای تامین آب شهر همدان

b_150_150_16777215_00_images_sotode1042.jpg

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با بیان اینکه با یک خشکسالی بی سابقه در سطح کشور روبرو هستیم، عنوان کرد: شاید نتوان تمامی این آب ها را جبران کرد اما تمامی تلاش ما این است که شبانه روزی اقدامات را به خوبی پیش ببریم تا آب را بتوانیم تامین کنیم.

به گزارش "همدان‌نیوز" و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، منصور ستوده ضمن تشکر از همکاری های سایر دستگاه های مربوطه در این عرصه، به تشریح اقدامات صورت گرفته و راهکارهای درپیش گرفته در عرصه تامین آب شرب در استان همدان پرداخت.
وی در این راستا با بیان اینکه در این خصوص، طرح آبرسانی به شهرستان ملایر از سد کلان در پیش گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، هم تصفیه خانه آب شرب ملایر به بهره برداری رسیده، هم خود سد به بهره بردرای رسیده و ۳۵ کیلومتر خط انتقال به اتمام رسیده و تنها ۳ کیلومتر رینگ داخلی از خط انتقال در داخل شهر باقی مانده و در دست تکمیل است و تا یک ماه آینده کامل میگردد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با بیان اینکه این خط انتقال هم اکنون، 250 لیتر در ثانیه آب شرب شهرستان ملایر را از سد کلان تامین می کند و برداشت به همین میزان از چاه‌ها کاهش یافته است.
ستوده در ادامه، با بیان اینکه خط انتقال آب به شهرستان تویسرکان از سد سرابی و ایجاد تصفیه خانه در این شهرستان مدنظر قرار گرفته شده است، اظهار کرد: خط انتقال به طول ۱۵ کیلومتر اجرا شده و در حال حاضر، تصفیه خانه نیز در شرف افتتاح است و از ظرفیت کامل این تصفیه خانه استفاده خواهد شد.در حال حاضر حدود ۸۰ لیتر در ثانیه آز آب سد سرابی برای مصارف شرب شهر استفاده میگردد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با تصریح بر اینکه برای تامین آب شهرستان همدان نیز راهکارهای مختلفی را در پیش گرفته ایم، عنوان کرد: حدود 70 درصد از آب شرب شهرستان همدان از دو سد اکباتان و آبشینه تامین می شود اما در حال حاضر، ذخایرشان را به خاطر خشکسالی و مصرف فعلی از دست داده اند.
وی ادامه داد: در آبان ماه ذخایر این سدها را از دست می دهیم، بدین سان از زمستان سال گذشته آب های جایگزین را برای شهرستان همدان در نظر گرفتیم که در این راستا از یک سو، آبرسانی موقت به شهرستان همدان در دستور کار قرار گرفت که با این روند، 200 لیتر در ثانیه به صورت موقت آب برای همدان تامین شد.
ستوده خاطرنشان کرد: از سویی، استفاده از رودخانه عباس آباد و پروژه دره مرادبیگ در فصول غیر زراعی در پیش گرفته شد.
وی به استفاده از آب های چاه های کشاورزی نزدیک به خطوط آب شرب نیز سخن گفت و افزود: در این راستا چاه های استیجاری را نیز خواهیم داشت که تاکنون حدود 23 حلقه چاه شناسایی شد که پس از انعقاد قرارداد با کشاورزان آب این چاه ها نیز وارد مدار آب شرب می شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان در پایان از همکاری و مساعدت کشاورزانی که چاه‌های خود را برای مصارف شرب در اختیار شرکت آب منطقه‌ای و آبفا قرار داده اند، تشکر کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن