Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی برداشت از رودخانه‌ها فقط در فصول غیرزراعی مجاز است/ تا مرداد آب داریم

برداشت از رودخانه‌ها فقط در فصول غیرزراعی مجاز است/ تا مرداد آب داریم

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه برداشت از رودخانه‌ها فقط در فصول غیرزراعی مجاز است گفت: اگر منابع آبی جدیدی به همدان اضافه نشود، ذخیره سد اکباتان تا مردادماه بیشتر جوابگو نیست.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حمیدرضا نیکداد با بیان اینکه با آغاز فصل گرما و استفاده از کولر مصرف آب افزایش یافته است اظهار کرد: با توجه به افزایش دمای هوا و پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر اینکه هفته آینده هوا گرم‌تر خواهد شد، مصرف هم افزایش یافته اما امیدواریم با مدیریت بتوانیم ذخیره سد را هر چه بیشتر نگه داریم تا به فصول آبی سال آینده برسیم.

وی با بیان اینکه برداشت از رودخانه‌ها تنها در فصول غیرزراعی مجاز است تصریح کرد: در فصول زراعی آب رودخانه‌ها مورد استفاده شرب قرار نمی‌گیرد و برای باغات و کشاورزان لحاظ شده است.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان عنوان کرد: در حال حاضر برداشت آب در همدان از سد و چاه‌هاست، در حال حاضر سد اکباتان ۸ میلیون مترمکعب آب دارد و تا لحظه‌ای که آبی در سد باشد، از آن استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به میزان برداشت و میزان ذخایری که در سد اکباتان وجود دارد، پیش بینی می‌شود اگر منبع آبی جدیدی به شهر همدان اضافه نشود، تا مردادماه بیشتر پاسخگو نیست.

نیکداد در خصوص آبرسانی از تالوار نیز عنوان کرد: اگر آبرسانی از تالوار به همدان برسد، برداشت از سد کمتر می‌‌شود که در خصوص زمان رسیدن آب تالوار نیز آب منطقه‌ای می‌تواند پاسخ دهد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن