Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا روان سازی تعرفه96 در کمیته اقتصاد مقامتی شهرداری همدان

روان سازی تعرفه96 در کمیته اقتصاد مقامتی شهرداری همدان

b_150_150_16777215_00_images_gharabaghi25.jpgرییس کمیسیون برنامه بودجه ، حقوقی و اموراداری شورای اسلامی شهر همدان بر تشکیل کمیته روان سازی تعرفه96  در ذیل کمیته اقتصاد مقامتی در شهرداری همدان تاکید کرد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حسین قره‌باغی به تاکیدات مقام معظم رهبری بر نامگذاری سال 95 اشاره کرد و افزود: طبق تبصره3 ذیل بودجه سال95  در راستای اجرای سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و نیز سیاستها و اصول حاکم در طراحی و اجرای ساختار سازمانی شهرداریها توسط سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، شهرداری همدان مکلف است چابك سازي، متناسب سازي و منطقي ساختن تشكيلات نظام اداري در جهت تحقق اهداف چشم انداز تبینی اقدامات موثر و عاجل لازم را بعمل آورد.

قره‌باغی اضافه کرد: به منظور جلوگیری از هزینه های غیر ضروری شهرداری همدان مکلف است با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور و فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های اقتصاد مقاومتی، دستورالعملی در جهت رعايت اصل صرفه‌جويي، پرهيز از اسراف و حذف هزينه‌هاي غير ضرور و جهت گيري مصارف در راستاي الگوي بهينه مصرف برای شهرداری همدان و سازمانهای وابسته تهیه و اجرایی کند.

وی در ادامه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه جدی با فساد و ویژه خواری اظهار کرد: در این راستا لازم است کمیته مشترکی با مدیریت بازرسی و حراست تشکیل شود تا با هماهنگی هم و با استفاده از ظرفیت ها در انجام وظایف اقدام کنند.

قره‌باغی گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران همچنین بر پرهیز از هدردادن منابع نیز تاکید داشتند که در پیروی از رهنمودهای ایشان مدیران شهردای باید در مباحث خرد و کلان تجزیه و تحلیل داشته باشند چرا که این امر از هدر رفت منابع جلوگیری می کند.

وی پیشنهاد ایجاد صندوقی برای ذخیره منابع در راستای جلوگیری از هدر رفت هزینه ها تاکید کرد و افوزد: این صندوق می تواند در پایان سال از بسیاری از مشکلات مالی را حل کند.

قره‌باغی تشکیل کمیته درآمدی اقتصاد مقاومتی در شهرداری همدان را ضروری دانست و گفت: این کمیته باید با حضور کارشناس شهرسازی، رئیس املاک، رئیس شهرسازی، مدیرمنطقه، معاون منطقه، رئیس درآمد، کارشناس درآمد تشکیل شود در صورت تشکیل این کمیته در درآمدهای پایدار شهری نیز تاثیر گذار خواهد بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن