Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا اجرای طرح محراب سبز در همدان

اجرای طرح محراب سبز در همدان

b_150_150_16777215_00_images_rezayi123.jpgرییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان بر تقویت و اجرای هر چه بهتر طرح محراب سبز تاکید کرد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان ، علی رضایی در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا که پیرامون بررسی نحوه بهره برداری  تالار قرآن و طرح محراب سبز برگزار شد، افزود : برگزاری نماز جماعت در بوستانهای سطح شهر که هر ساله توسط شهرداری انجام می شود اقدام ارزشمندی بوده که در ترویج نماز اول وقت بسیار تاثیرگذار است.

رضایی با بیان اینکه بخشی از ظرفیت طرح محراب سبز را می توان در امر آموزشهای شهروندی و سبک زندگی ایرانی اسلامی بکار گرفت اضافه کرد: حاشیه های شهر نیز ظرفیت خوبی برای اجرای این طرح هستند.

وی مساجد و روحانیون را از بالاترین ظرفیت ها در مباحث شهروندی برشمرد و اظهار داشت : روحانیون به دلیل محبوبیتی که در جامعه دارند می توانند در آموزشهای شهروندی و آموزش سبک زندگی اسلامی ایرانی تاثیرگذار باشند.

وی با اشاره به تغییر مدیریت در معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری شهرداری افزود : انتظار می رود با مدیریت جدید طرح محراب سبز همچون گذشته به خوبی اجرایی شود.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان همچنین به اجرای پروژه تالار بزرگ قرآن اشاره کرد و یادآور شد : این تالار ظرفیت بسیار خوبی در حوزه قرآن و عترت دارد که می توان برای برگزاری مراسم و برنامه هایی در این حوزه ها استفاده کرد.

رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه به برپایی نماز جماعت در بوستانهای شهر تحت عنوان محراب سبز اشاره کرد و گفت : با توجه به اینکه شهرداری همدان هر ساله در زمینه برپایی نماز جماعت و تبلیغات فرهنگ نماز برنامه محراب سبز را دارد بر این اساس می طلبد ردیف اعتباری مشخصی برای این برنامه تعریف شود.

علی اکبر نظری با بیان اینکه هیچ ارگان و نهاد متولی فرهنگی به اندازه شهرداری در حوزه نماز وارد نشده است اظهار کرد : مجموعه های متولی باید در این زمینه به وظایف خود عمل کنند.

نظری اضافه کرد : لازم است آموزشهای شهروندی و سبک زندگی ایرانی اسلامی را نیز در قالب طرح محراب سبز گنجاند.

سید احمد حسنی حلم عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه همه ما وظیفه حفاظت از دین و برپا کردن نماز هستیم گفت : یکی از برکات طرح محراب سبز ترویج فرهنگ اقامه نماز اول وقت و نماز جماعت است .

حسنی حلم حضور ائمه جماعات و روحانیون در مجامع را از لحاظ فرهنگی بسیار تاثیرگذار دانست و افزود : برای برپایی نماز جماعت در پارکها باید حداقل امکانات فراهم شود.

وی بر توجه به سرویس های بهداشتی ، روشنایی بوستانها و... برای برپایی نماز جماعات تاکید کرد.

رییس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان هم هدف از ساخت تالار قرآن را استفاده مناسب از آن در مناسبت های مختلف علمی و قرآنی برشمرد و گفت : با توجه به اینکه بخش عمده ای از پروژه اجرایی شده است می توان به صورت موقت از ظرفیت های ایجاد شده در ماه مبارک رمضان استفاده کرد.

رضا غلامی خجسته دیگر عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان هم با بیان اینکه اقدامات مناسبی در حوزه های فرهنگی و ورزشی توسط شهرداری انجام شده است گفت : حمایت از ورزش محلات و بومی امر ضروری است، چرا که ورزشکاران بومی سرمایه های شهر بوده و باید روی این نیروها سرمایه گذاری کرد.

 در ادامه معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شهرداری همدان از آمادگی شهرداری برای اجرای طرح محراب سبز در بوستانهای شهر خبر داد و گفت : برنامه های جامعی برای این طرح ترسیم شده است.

محمد قدیمی تدوین سیاست هایی برای آینده شهرداری توسط شورای اسلامی شهر را ارزشمند دانست و افزود : برنامه های قرآنی در ماه مبارک رمضان در سه مرکز اصلی و تمامی فرهنگسراها برگزار خواهد شد.

گفتنی است پس از این جلسه اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان به همراه شهردار و معاونین فنی عمرانی و  فرهنگی و اجتماعی شهرداری  و نیز تعدادی از موسسه فرهنگی سراج از روند اجرای پروژه تالار قرآن بازدید کردند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن