Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا همدان پایلوت استفاده از اتوبوس‌های برقی می‌شود

همدان پایلوت استفاده از اتوبوس‌های برقی می‌شود

b_150_150_16777215_00_images_otobos89.jpgتفاهم نامه انتقال تکنولوژی تبدیل اتوبوسهای فعلی ایران به برقی با ارفورت آلمان و همدان منعقد می شود.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، جلسه صحن شورای اسلامی شهر همدان با حضور دکتر هینس یورگن کرونبرگ صاحب و رییس شرکت اسکارابوس سرمایه گذار آلمانی و اعضای شورا و شهرداری همدان برگزار شد.

در این جلسه رییس شورای اسلامی شهر همدان ضمن اعلام حمایت شورا و شهرداری از سرمایه گذاران در پایتخت تاریخ تمدن و ایران زمین، اظهار کرد : با توجه به هماهنگی و رایزنی های صورت گرفته مقرر شده تفاهم نامه ای بین شهرداری همدان و شرکت اسکارابوس آلمان پیرامون انتقال تکنولوژی تبدیل اتوبوسهای فعلی ایران به برقی و بومی سازی این تکنولوژی منعقد شود.

نظری با اشاره به انتخاب و معرفی همدان به عنوان پایلوت شهر سبز پایدار در جهان اسلام، اضافه کرد: با انعقاد این تفاهم نامه همدان می تواند به عنوان پایلوت تبدیل خط اتوبوسهای ایران به اتوبوس برقی باشد.

وی تاکید کرد: انتظار می رود این تفاهم نامه ، تفاهم نامه ای پایدار در راستای توسعه و رونق اقتصادی شهر همدان باشد.

وی به پیشینه تاریخی شهر همدان اشاره کرد و یادآور شد : با توجه به ناامنی هایی که در برخی از کشورهای همسایه ایران وجود دارد آرامش و امنیتی که در ایران اسلامی وجود دارد در دنیا بی نظیر است و این ظرفیتی خوب برای جذب سرمایه گذاران خارجی است.

شهردار همدان هم از رایزنیها برای انعقاد این تفاهم نامه خبر داد و گفت : با توجه به پایلوت شدن شهر همدان به عنوان شهر سبز پایدار نشست هایی را پیرامون شاخصه های شهر سبز در استان و شهر داشته ایم که یکی از این شاخصه ها استفاده از فن آوری اتوبوسهای برقی است که پیگیری شد تا مذاکراتی با شرکت اسکارابوس از شهر ارفورت آلمان در این زمینه داشته باشیم.

سید مصطفی رسولی اضافه کرد : با توجه به مذاکرات صورت گرفته شرکت اسکارابوس متقاضی انتقال تکنولوژی تبدیل اتوبوسهای فعلی ایران به اتوبوسهای برقی و بومی سازی این تکنولوژی و حرکت به سمت شهر سبز پایدار بود تا بتوان پایلوت تبدیل خط اتوبوس های ایران به برقی را در همدان ایجاد کرد.

رسولی به مباحث برجام نیز اشاره کرد و گفت : این یک فرصت خوبی است که باید از آن بهره گرفت همچنین فرصت خوبی برای شرکت اسکارابوس و شهر ارفورت آلمان به عنوان یک برند است.

در ادامه رییس شرکت اسکارابوس به ظرفیت های همدان در زمینه مراکز علمی و دانشگاهی و عنوان شهر سبز پایدار اشاره کرد و گف : همدان در چند سال آینده با استفاده از این ظرفیت خوب می تواند تکنولوژی صنایع سبز را از این شهر به جهان اسلام انتقال داده و صادر کند.

هینس یورگن کرونبرگ به مذاکرات دیپلمات ایران از رهگذر برجام اشاره کرد و افزود : این گفتمان بسیار مثمر ثمر برای ایران و متعاقبش برای شهرهای همدان و ارفورت بوده است.

یورگن کرونبورگ اضافه کرد : ایجاد این شرکت در همدان می توان ظرفیتی ایجاد کرد تا صادرات خودروها از همدان به کل کشور را پوشش داده و بازار داخل و خارج را نیز داشت.

وی افزود: شرکت اسکارابوس یکی از مدرنترین شرکت هایی است که در زمینه برقی سازی اتوبوسها با استفاده از ظرفیت های موجود شهر انجام می دهد.

گفتنی است در پایان جلسه مقرر شد هیاتی از همدان جهت انعقاد تفاهم نامه انتقال تکنولوژی تبدیل اتوبوسهای فعلی ایران به اتوبوسهای برقی به ارفورت آلمان سفر کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن