Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا نسل آینده درباره روزمرگی مدیران شهری چه قضاوتی می‌کنند؟

پرسش رئیس شورای اسلامی شهر همدان:
نسل آینده درباره روزمرگی مدیران شهری چه قضاوتی می‌کنند؟

b_150_150_16777215_00_images_mirzayi74.jpgجلسه این هفته صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت روز دانشجو و روز معلولان با حضور اعضای شورا، جمعی از معلولان ، اساتید و دانشجویان ارشد طراحی شهری و معماری دانشکده دانشگاه بوعلی سینای همدان برگزار شد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در این جلسه رئیس شورای شهر همدان ضمن تبریک روز معلولین و روز دانشجو اظهار کرد: سلایق مدیران شهری نباید در اجرای پروژه ها دخالت داده شود و آنها باید از نگاه روزمره به کارها بپرهیزند و آینده نگر باشند.

رضا میرزایی اضافه کرد: از ابتدای شورای دور چهارم مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا مصوب و تشکیل شد که هدف این بود که مدیران شهرداری، شهرداران و مدیران مناطق به دلیل حجم کاری در حوزه مطالعات پروژه‌ها با کمبود یا کاستی روبه‌رو نشوند.

وی یادآور شد: مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان در راستای نوآوری در مباحث مدیریت شهری و اجرای ایده‌های جدید در سطح شهر ایجاد شد به گونه ای که چشم‌انداز ۲۰ ساله شهر همدان نیز در آن دیده می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان تاکید کرد: تجربه مدیران شهری باید در کنار نظارت جامعه دانشگاهی قرار گیرد و آن گونه نباشد که پروژه‌هایی در شهر ایجاد شود که براساس سلیقه یک فرد و مدیر اجرا شده و مدیر بعدی آن را زیر سوال ببرد.

میرزایی در خصوص برخی مسائل مطرح شده درباره هزینه پیاده‌راه‌سازی خیابان بوعلی گفت: در فضای مجازی سوال شده بود آیا در سالی که شهرداری همدان با مشکل مالی و اقتصادی مواجه بوده و آیا در سال اقتصاد مقاومتی درست است هزینه‌های بالایی برای پیاده‌راه‌سازی خیابان بوعلی شود و این از روشنفکران و جامعه دانشگاهی این سوالات بعید است چرا که این هزینه ها برای توسعه شهری بوده و اجرای اینگونه پروژه‌های ماندگار را باید به فال نیک گرفت.

وی با بیان اینکه اگر نگاه مدیریت شهری نسبت به شهر روزمره باشد نسل‌های آینده چه قضاوتی خواهند داشت اظهار داشت: مدیریت شهری بعد از چندین سال پروژه پیاده راه سازی خیابان بوعلی را اجرایی کرده و باید از آن حمایت کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه با تاکید بر اینکه باید به نیازهای قشر معلول توجه ویژه کرد گفت: کمک به رفع نیازهای معلولان نیازمند تعامل و حمایت دستگاه های اجرایی است.

میرزایی همچنین بر اجرایی شدن مصوبه شورا مبنی بر واگذاری زمین به جامعه معلولین توسط شهرداری تاکید کرد.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان نیز  با اشاره به انتخاب شهر همدان به عنوان شهر سبز پایدار جهان اسلام گفت: ضروری است پروژه‌های شهری همدان در راستای شهر سبز پایدار طراحی شود.

ابراهیم مولوی با بیان اینکه برای اجرای پروژه پیاده‌راه‌سازی خیابان بوعلی تلاش بسیاری شده است و جای خوشحالی دارد که این پروژه بعد از سال‌ها تصویب اجرایی شد افزود: اهداف اصلی شورای شهر در بحث بهسازی و نوسازی خیابان بوعلی توجه ویژه به شهروندان این شهر است، که با توجه به اینکه در طرح تفصیلی شهر همدان به عنوان مصوبه شورای عالی شهرسازی رینگ اول باید پیاده‌راه شود انتظار می‌رود این پروژه‌ها برای سایر خیابان‌ها نیز اجرایی شود.

در ادامه این جلسه رئیس هیات مدیره جامعه معلولان استان همدان ضمن تشکر از توجه ویژه شورای اسلامی شهرهمدان به مشکلات و مسایل معلولان اظهار کرد: نبود مکان ثابت برای پیگیری برنامه های اعضای جامعه معلولان، نبود مناسب سازی بخش هایی از معابر و خیابان های شهر برای قشر معلول و اشتغالزایی از دغدغه های اصلی معلولان همدانی است

محمد علی افشاری با اشاره به مصوبه شورا مبنی بر واگذاری رمین به جامعه معلولان جهت احداث مکانی برای آنها اظهار کرد: شهرداری در این راستا چندین زمین به ما معرفی کرد اما از لحاظ مکانی مناسب تردد معلولان نبودند و انتظار می رود زمین مناسبی را به ما معرفی کند.

وی، مناسب سازی معابر همراه با فرهنگ سازی مردم نسبت به نوع برخورد با معلولان را خواستار شد و افزود: مناسب سازی ورودی ها، رمپ ها و آسانسورها به ویژه در دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گیرد

گفتنی است در پایان از معلولان حاضر در جلسه با اهدای لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن