Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا شهرداری ورشکسته می شود

شهرداری ورشکسته می شود

b_150_150_16777215_00_images_gharabaghi25.jpgرئیس کمیسیون بودجه، حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان گفت: اگر روند مالی فعلی ادامه یابد در چند سال آینده شهرداری ها ورشکسته خواهند شد.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، حسین قره باغی در مراسم قرعه کشی جوایز شهروندان خوش حساب پرداخت کننده عوارض نوسازی با بیان اینکه برای فرهنگسازی در مشارکت بیشتر شهروندان در توسعه شهر و خدمات بیشتر به آنها قدم هایی برداشته شده است، گفت: در سال جاری اولین قدم شهرداری در دریافت عوارض نوسازی برداشته شد.

وی همچنین تصریح کرد: خدمات شهری و مدیریت شهری مظلوم واقع شده و از یک طرف تکالیف دولتی را باید انجام دهد و متأسفانه دولت دست حمایتی خود را از شهرداری برداشته و از سوی دیگر موضوع بستانکاری های شهرداری مطرح است که در سال های اخیر بدهی دستگاه های دولتی به شهرداری به بیش از 130 میلیارد تومان رسیده است.

وی به بدهی شهرداری به پیمانکاران اشاره کرد و افزود :اگر این روند ادامه یابد در چند سال آینده شهرداری ها ورشکسته خواهند شد.

قره باغی با بیان اینکه دولت در دریافت جرائم راهنمایی رانندگی، عوارض سوخت و ارزش افزوده کم کاری کرده است، گفت: هزینه هایی که شهرداری در توسعه و آبادانی شهر صرف کرده باید جبران شود.

اگر به عوارض نوسازی بسنده کنیم شهرداری با مشکل مالی روبه رو می شود

وی با بیان اینکه هر ساله هزینه های شهرداری نسبت به سال قبل خود افزایش یافته است، گفت: با توجه به اینکه تنها10 درصد عوارض از سوی شهروندان پرداخت شده، اگر به بهای خدمات و عوارض نوسازی بسنده کنیم و شهروندان کمک نکنند شهرداری در سال های بعد با مشکل مواجه می شوند.

قره باغی با بیان اینکه شهرداری می تواند از مبادی قانونی عوارض دریافت کند، یادآور شد: با این وجود شهرداری با فرهنگ سازی و آموزش شهروندی به دنبال این است که مشارکت مردمی را جلب کند.

وی همچنین تصریح کرد: تقاضای ما از شهروندان همدانی این است که شهرداری را در پرداخت عوارض یاری دهند.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه عوارض شهرداری برای آبادانی شهر هزینه می شود، گفت: مجلس قدرت شهرداری را در خدمات رسانی با برنامه ششم توسعه تضعیف می کند که توصیه شده اصلاحات انجام شود و اگر دست شهرداری از عوارض کوتاه شود در آینده دچار آسیب های فراوانی خواهد شد.

وی به انحراف شدید بودجه شهرداری اشاره و تصریح کرد: اگر اصلاحات در برنامه ششم توسعه انجام نشود، آسیب های زیادی متوجه شهرداری خواهد شد.

احداث 200 هزار متر مرلع فضای ورزشی در همدان

قره باغی یادآور شد: شورای اسلامی شهر در کنار شهرداری همدان توانسته علیرغم کمبود بودجه خدمات خوبی را ارائه دهد و از جمله سرانه فرهنگی، ورزشی و فضای سبز را در شهر همدان افزایش دهد به طوریکه 200 هزار متر مربع فضای ورزشی در سطح شهر احداث شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگسراهایی در سطح شهر همدان تا یک یا دو ماه آینده افتتاح خواهد شد، اظهار داشت: در طول ده سال گذشته شهرداری همدان از لحاظ تورم، کمترین درآمد را در سه سال اخیر داشته اما با این وجود بیشترین خدمات را ارائه داده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن