Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا شهرک ولیعصر(عج) همدان پایلوت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز شد

شهرک ولیعصر(عج) همدان پایلوت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز شد

b_150_150_16777215_00_images_news_kenarkhabar_maskan_meher.jpgرئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهرک ولی عصری (عج) پایلوت اجرای طرح جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز انتخاب شد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، نرگس نوراله زاده در جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورا افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز یکی از مشکلات سکونتگاه های غیررسمی است که به دلایل عدم آگاهی شهروندان ایجاد شده که برای جلوگیری از گسترش اینگونه ساخت و سازها شهرک ولی عصر(عج) به عنوان آزمونه اجرای این طرح در منطقه 4 شهرداری انتخاب شد.

نوراله زاده اضافه کرد: شهرداری موظف است در جهت جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان در زمینه معرفی اراضی فاقد کاربری مسکونی اطلاع رسانی  بموقع را انجام دهد.

وی در خصوص انتخاب شهرک ولی عصر(عج) به عنوان پایلوت اجرای طرح جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز اظهار کرد: در اجرای این طرح و برای جلوگیری از بین رفتن هزینه های شهروندان در ساخت و سازهای غیرمجاز از طریق قرار دادن نیوجرسی های بتنی (بلوک های بتنی) در محدوده اراضی مسکونی شهرک ولی عصر(عج) اقدامات انجام می شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه در کنار اجرای این طرح مدیریت شهری باید آموزشهای شهروندی در این زمینه را داشته باشد، یادآورشد: لازم است مدیران مناطق و نواحی از امکانات و فن آوری های نوین در این زمینه استفاده کنند.

نوراله زاده افزود: با توجه به اینکه طرح های جامعه شهری  و تفصیلی در دست تدوین و بازنگری است بر این اساس می توان کاملا وضعیت و مشکلات موجود را به مشاور ارئه داد.

وی به قانون حفظ حریم اشاره کرد و اظهرا کرد: بر اساس این قانون تمامی روستاهایی که در محدوده شهری قرار دارند باید محدوده خود را مشخص کنند که متاسفانه یکی از مشکلات دهیاریها عدم اطلاع و اگاهی از حریم روستاهای خود است که می طلبد با همکاری فرمانداری این محدوده ها مشخص شود تا از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری به عمل آید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن