Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا آتش‌نشانان جان 67 شهروند همدانی را نجات دادند

آتش‌نشانان جان 67 شهروند همدانی را نجات دادند

b_150_150_16777215_00_images_bayanati10.jpgرئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش نشانان همدان از آغاز سال جاری تا پایان آبان ۲ هزار و ۲۱۵عملیات اطفاء و احتیاط حریق و امداد و نجات انجام داده اند.

به گزارش "همدان نیوز"، محمد رضا بیاناتی در جمع خبرنگاران انجام بیش از ۲۲۰۰ عملیات توسط آتش نشانان همدان طی ۸ ماه گذشته خبر داد و گفت:یک هزار و ۱۲۷ مورد از عملیات انجام شده اطفاء حریق بوده است.

وی گفت: اطفاء حریق پوشش گیاهی با ۲۵۸ مورد، اماکن مسکونی با ۱۵۸ مورد، وسایل نقلیه با ۱۴۷ مورد، باغات و فضای سبز با ۱۰۸ مورد و مراکز تجاری با ۷۹ مورد بیشترین تعداد عملیات در این حوزه را شامل شده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و۲۷ مورد عملیات اطفاء حریق داخل محدوده خدماتی شهر همدان و ۵۵ عملیات خارج از آن انجام گرفته است، اظهار داشت: عامل بروز ۶۴۷ حادثه آتش سوزی عمدی، ۴۶۴ حادثه غیر عمدی و ۱۶ حادثه در دست بررسی های کارشناسی است.

بیاناتی با اشاره به اینکه آتش نشانان ۶۷ نفر شامل ۳۵ مرد و ۳۲ زن را در عملیات اطفاء حریق نجات داده اند، عنوان کرد: در حوادث آتش سوزی ۷۷ نفر شامل ۵۷ مرد و ۲۰ زن و همچنین ۶ نفر از آتش نشانان مصدوم شده اند و متاسفانه یکی از شهروندان جان خودررا از دست داده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان از انجام ۱۲۲ مورد عملیات احتیاط حریق در ۸ ماهه نخست سال خبر داد و افزود: از این تعداد ۶۲ مورد احتیاط حریق در اماکن حساس، ۳۴ مورد به دستور شورای تامین، ۲۴ مورد در مناسبت ها، یک مورد تشریفات مقامات و یک مورد در مانوور فرودگاه همدان بوده است.

وی با اشاره به انجام ۹۶۷ عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانان در ۸ ماه نخست سال عنوان کرد: نجات افراد محبوس شده در آسانسور با ۲۱۶ مورد، مهار حیوانات با ۱۷۵ مورد، نجات افراد محبوس شده در اماکن مختلف با ۱۶۷ مورد، نجات حیوانات با ۱۳۳ مورد و امداد و نجات در حوادث مربوط به وسایل نقلیه با ۹۰ مورد بیشترین تعداد عملیات این حوزه را در بر گرفته است.

محمد رضا بیاناتی با بیان اینکه در حوادث امداد و نجات ۸۴ نفر شامل ۵۷ مرد ۲۶ زن و یک آتش نشان مصدوم و ۱۰ نفر شامل ۷ مرد و ۳ زن فوت شده اند، تاکید کرد: در این عملیات آتش نشانان با تلاش و مهارت و از خودگذشتگی موفق به نجات ۷۴۱ نفر از شهروندان شدند.

وی از ارایه آموزش های عمومی و تخصصی اصول ایمنی و آتش نشانی  به ۶۹ هزار و ۱۷۱ طی دوره ۸ ماه خبر داد و افزود: در این دوره  ۵۰۲ دستورالعمل و طرح ایمنی و ۳۵۱ مورد تاییدیه ایمنی برای ساختمان ها و ۲ مورد تاییدیه و دستورالعمل ایمنی برای اماکن تجاری صادر شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان از برقراری ۹۱ هزار و ۶۷ تماس با سامانه ۱۲۵ در ۸ ماهه نخست سال خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۲۱۵ مورد منجر به عملیات شده، ۱۴ هزار و ۴۵۴ تماس اشتباه، ۳۹۳۹ تماس برای دریافت راهنمایی و متاسفانه ۷۰۴۵۲ مورد ایجاد مزاحمت و ۷ مورد حریق کذب بوده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن