Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا الگوهای نمونه شهروندی همدان معرفی می‌شوند

الگوهای نمونه شهروندی همدان معرفی می‌شوند

b_150_150_16777215_00_images_jamiat741.jpgرئیس شورای شهر همدان گفت: جشنواره شهروندان برگزیده الگوهای نمونه شهروندی را معرفی می‌کند.

به گزارش "همدان نیوز"، ابراهیم مولوی ظهر یکشنبه در صحن شورای شهر همدان که با موضوع بررسی نامه ها و ارائه عملکرد مرکز پژوهش های شورای شهر برگزار شد، افزود: با توجه به تشکیل مرکز مطالعات و پژوهش های شورا در دوره چهارم، اقدامات و برنامه های مناسبی در این مرکز انجام شده است.

مولوی مهمترین خروجی مرکز مطالعات و پژوهش های شورا را برگزاری خوب جشنواره شهروندان برگزیده برشمرد و گفت: با توجه به اینکه این جشنواره بعد از ۱۱ سال برگزار می شود و شهروندان برگزیده باید به عنوان الگو معرفی شوند باید این جشنواره با جدیت و توجه بیشتری پیگیری و اجرا شود. 

سخنگو و رئیس کمیسیون خدمات شهری حمل و نقل و ترافیک شورای شهر همدان گفت: با توجه به اقدامات و برنامه های مرکز مطالعات طی چند ماه اخیر؛ مرکز مطالعات شورا هویت اصلی خود را بدست آورده است.

کامران گردان با تاکید بر تقویت بیشتر مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان اظهار کرد: برنامه ریزی هایی که در این مرکز صورت گرفته قابل تقدیر است چرا که به نفع شهرداری و شهر بوده و نتایج خوبی در پی داشته است. 

وی استفاده از اساتید براساس شایسته سالاری در مرکز مطالعات شورا را ارزشمند و موثر دانست و اضافه کرد: برنامه ها و مصوبات در این مرکز بومی سازی شده است.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و اداری شورای شهر همدان نیز برگزاری جلسات مستمر و تشکیل کمیته های تخصصی مرکز مطالعات شورا را قابل تقدیر دانست و گفت: مطالعاتی که در مرکز انجام می شود باید راهبردی بوده و برای پیشبرد اهداف شهردای باشد و خروجی و اثر کارها در حوزه عملکرد شهرداری دیده شود. 

سید مسعود عسگریان اضافه کرد: باید کارگروه ها و اتاق های فکر مرکز مطالعات و پژوهش های شورا به دنبال روانسازی و تسهیل امور مردم در حوزه مدیریت شهری باشد.

عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز بر کیفیت طرح ها و برگزاری جلسات مرکز مطالعات شورا تاکید کرد و گفت: ضمن تدوین برنامه و طرح ها در مرکز مطالعات باید با جدیت پیگیر نتیجه اجرای طرح ها باشیم.

اکبر کاوسی امید افزود: باید اولویت طرح ها و برنامه های مرکز مطالعات مشخص شده و در  پایان سال خروجی و نتیجه آن اعلام شود.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان نیز با ارائه گزارش عملکرد مرکز گفت: مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان در سطح کشور صاحب نام بوده و جزو مراکز پیشرو است.

حمید بادامی نجات با اشاره به اینکه مرکز مطالعات در دوره چهارم شورا تشکیل شد و زحمات زیادی برای آن صورت گرفته، افزود: ما ادامه دهنده اهداف دوره چهارم هستیم و به دنبال این هستیم که اثر اقدامات و کارها در شهر ملموس بوده و دیده شود.  

بادامی نجات به تعامل خوب مرکز مطالعات شورا با شهرداری اشاره کرد و یادآور شد: مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان در مقایسه با دیگر شهرهای کشور تعامل بهتر و قوی تری با شهرداری دارد.    

وی به برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده اشاره کرد و افزود: جشنواره در حال حاضر در مرحله داوری است و این رویداد می تواند در هفته همدان به عنوان رویداد مهم استانی مطرح شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن