Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا تخریب 14 ساخت‌وساز غیرقانونی در همدان/ سنگ‌فروشی‌های بلوار امام همدان ساماندهی می‌شود

تخریب 14 ساخت‌وساز غیرقانونی در همدان/ سنگ‌فروشی‌های بلوار امام همدان ساماندهی می‌شود

b_150_150_16777215_00_images_shahrdari125.jpgمعاون خدمات شهری شهردار همدان از ساماندهی سنگ فروشی های بلوار امام (ره) خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری همدان،‌ وحید علی‌ضمیر با توجه به انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی در سال 2018 و برگزاری اجلاس جهانی گردشگری (UNWTO) در آبان ماه و نیز مطالبات عموم شهروندان بیان کرد: زیبنده و شایسته کهن شهر همدان نیست که در ورودی‌های شهر شاهد مناظر و چشم اندازهای نامناسب باشیم.

وحید علی ضمیر افزود: در این راستا شهرداری همدان اقدام به ساماندهی صنوف مزاحم در شهر کرده است.

علی ضمیر با اشاره به مشکلات استقرار سنگ‌فروشان در بلوار امام خمینی (ره) گفت: در این مسیر شاهد فعالیت واحدهای سنگ‌فروشی هستیم که وجود آنها ضمن تجاوز به حریم جاده، منظر شهری را تحت تأثیر قرار داده و نازیبایی بصری ایجاد کرده است.

علی ضمیر تصریح کرد: براساس بند 20 قانون شهرداری‌ها که حمایت معنوی از مسکن و محل سکونت شهروندان و حفظ آرامش آنها را مورد توجه قرار می‌دهد و همچنین تبصره 1 بند 2 ماده 55 قانون شهرداری‌ها در خصوص عدم سد معبر در اماکن و معابر عمومی، تعداد 24 واحد صنفی از 45 واحد شناسایی شده سنگ‌فروشی مستقر در بلوار امام (ره) اقدام به ایجاد مزاحمت، آلودگی سمعی و بصری و سد معبر برای شهروندان کرده‌اند، که با توجه به تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی در کمیسیون بند 20 باید با حکم قضایی و با همکاری نیروی انتظامی جمع‌آوری و ساماندهی شوند.

علی ضمیر در خصوص ساماندهی سنگ فروشان عنوان کرد: تلاش بر خروج این‌گونه مشاغل از شهر و محل سکونت شهروندان است، به این علت که اعتقاد داریم محل سکونت شهروندان باید عاری از هرگونه ناهنجاری بصری و آلودگی زیست محیطی باشد.

وی تصریح کرد: با تمام افرادی که جلوی محل کارگاه ساختمانی خود را با مصالح و ابزار مختلف می‌گیرند برخورد خواهد شد، چرا که این کار، تجاوز آشکار به حقوق جامعه و معابر عمومی ‌است.

معاون خدمات شهری شهردار همدان با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در جهت ساماندهی معابر و فضاهای عمومی شهری اظهار کرد: در این زمینه پیشرفت‌های خوبی داشتیم از جمله جمع آوری دست فروشان و بساط گستران گنجنامه که در محوطه‌ای مناسب در گنجنامه ساماندهی شده‌اند.

وی به انتقال پرنده فروش‌ها به مکان در نظر گرفته شده در محوطه پشت پایانه سابق همدان اشاره کرد و افزود: دیوارکشی این محوطه برای بازارچه پرنده فروش‌ها در دستور کار شهرداری قرار دارد.

علی ضمیر به انتقال بساط گستران کهنه فروش پیاده راه اکباتان به محوطه نظربیک به صورت موقت اشاره کرد و گفت: با همکاری و اقدامات کارشناسی سازمان ساماندهی مشاغل شهری تعداد بازار روزها برای دست‌فروشان و بساط گستران شهر همدان افزایش خواهد یافت.

وی به اقدامات واحد کنترل ساختمان اشاره و ابراز کرد: گشت‌های سیار به صورت شبانه روزی و بدون وقفه اقدام به کنترل ساخت و سازهای غیر قانونی در محدوده، حریم و باغات حاشیه شهر کرده و با عوامل ساخت و ساز غیر مجاز بدون اغماض و تبعیض برخورد خواهند کرد.

معاون خدمات شهری شهردار همدان افزود: جمع آوری بیش از 8هزار و 392 سد معبر توسط واحد رفع سدمعبر، 3هزار و 127 مورد صدور اخطاریه، ضبط لوازم، ابزار آلات و جمع آوری بیش از 267 مورد مصالح ساخت و ساز غیر قانونی توسط واحد کنترل ساختمان، اجرای 14 حکم تخریب و 87 حکم پلمب صادرشده از کمیسیون ماده صد توسط واحد اجرای احکام، دریافت 75 مورد حکم تخریب، 13 مورد حکم پلمب و 134 مورد تشکیل پرونده توسط واحد فنی از اقدامات شش ماهه مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان است.

وی تأکید کرد: انجام هر چه بهتر قوانین خدمات شهری نیاز به همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی به ویژه دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، بهداشت، اصناف و نیز عموم شهروندان دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن