Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا تخریب ۱۴ واحد تجاری غیرمجاز در همدان

تخریب ۱۴ واحد تجاری غیرمجاز در همدان

b_150_150_16777215_00_images_avardivar784.jpgسرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلف‌های شهرداری همدان گفت: به حکم کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ۱۴ واحد غیر‌مجاز تجاری در شهر را تخریب کردیم.

به گزارش "همدان نیوز"، حسین مردانی امروز ظهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در روز‌های  اخیر در مرکز تجاری ایران همدان واقع در خیابان بوعلی و در مجاورت پیاده راه و داخل این مرکز 176 متر مربع تخلف غیر‌مجاز ساخت بنا در سه طبقه  در قالب 14 واحد صنفی شناسایی شده بود که با پیگیری قضایی و اجرای حکم این واحد‌ها تخریب شدند.

وی از جمله دلایل دیگر تخریب این واحد‌های غیر‌مجاز در این مرکز تجاری را ساخته نشدن این واحد‌ها بر مبنای اصول فنی مهندسی و رعایت نشدن موازین بهداشتی عنوان و افزود: قانون در ساخت‌و ساز‌های شهری صراحت دارد که همه بنا‌ها باید بر اساس اصول شهر‌سازی و نظارت فنی ساخته شوند و همه بنا‌ها باید مجوز قانونی ساخت از شهرداری دریافت کنند که این واحد‌های چنین مجوز‌ی نداشتند.

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلف‌های شهرداری همدان با تاکید بر اینکه در اجرای احکام ماده 100 هماهنگی لازم با همه نهاد‌های فعال در حوزه خدمت‌رسانی شهری انجام می‌شود، اظهار داشت: در اجرای احکام تخریب این 14 واحد تجاری غیر‌مجاز در این مرکز تجاری هم به غیر از نیرو‌های این واحد از شهرداری همدان از آتش‌نشانی، شرکت گاز، نیروی انتظامی و اداره برق  حضور داشتند تا تدابیر لازم و احتمالی برای پیشگیری از خطر‌ها را اجرا کنند.

مردانی گفت: تخریب و آواربرداری این واحد‌های غیر‌مجاز در مرکز تجاری ایران توسط 5 دستگاه خودروی خاور اجرا شده است و همچنین شهرداری همدان با هدف تحقق نظم و اجرای قوانین مرتبط با اصول شهر‌سازی، همیشه قانون را  ملاک عمل قرار داده است و با ساخت و ساز‌های  غیرمجاز برخورد می‌کند.

وی افزود: در 6 ماه امسال همچنین 75 مورد حکم تخریب را دریافت کردیم  و از شهروندان هم انتظار داریم با تمکین به قانون به ایجاد نظم و ثبات شهری در ساخت‌و ساز‌ها کمک کنند تا شهرداری بر اساس قانون مجبور به تخریب بنا‌های غیر‌مجاز نشود./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن