Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا آمادگی کامل شهرداری همدان برای رفع آب‌گرفتگی معابر/ شهروندان با 137 در ارتباط باشند

آمادگی کامل شهرداری همدان برای رفع آب‌گرفتگی معابر/ شهروندان با 137 در ارتباط باشند

 

 

 

b_150_150_16777215_00_images_abgereftegi8520.jpgمعاون خدمات شهري شهرداري همدان از آمادگی شهرداری برای رفع آبگرفتگی معابر در صورت بارش شدید باران خبرداد و گفت: برای رفع آبگرفتگی معابر در بارندگی ‌های شدید، برنامه ریزی های لازم انجام شده و تمام توان خود را به کار می بریم.

 

به گزارش "همدان نیوز"، وحدی علی ضمیر اظهار داشت: طبق هماهنگی ها با سازمان هواشناسی در روزهایی که برحسب اعلام این سازمان احتمال بارندگی و وقوع آبگرفتگی معابر وجود دارد، نیروهای خدمات شهری در حالت آماده باش کامل، آماده انجام مأموریت های رفع آبگرفتگی معابر هستند.

وی افزود: شهرداری ، اقدامات عمرانی، لایروبی انهار، کانال‌ها و مسیل‌ها و آمادگی های لازم و پیش‌بینی تجهیزات مورد نیاز و نیروهای انسانی برای مقابله با بارندگی و آبگرفتگی سطح شهر را انجام داده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اضافه کرد: با همکاری مناطق، در حال حاضر رفع موانع و نواقص در کانال ها، جوی ها و مسیر ها در حال پیگیری است.

وی بیان کرد: برای مقابله با آبگرفتگی معابر و خیابان های سطح شهر پیش‌بینی‌های لازم در خصوص تجهیزات مورد نیاز زمان بارندگی برای انجام عملیات لایروبی طبق زمان‌بندی مشخص و معین در حال انجام است و تا پایان فصل بارندگی ادامه دارد.

وی با بیان این‌که برنامه عملیاتی در خصوص مقابله با آبگرفتگی ناشی از بارندگی ها، قبل و بعد از بارندگی و در حین بارندگی انجام می‌شود، گفت: برنامه‌ها و اقدامات شهرداری در بارندگی شامل تجهیز اکیپ‌های فوریتی، استقرار نیروهای انسانی در محل‌های حساس و آبگیر و رفع مشکلات احتمالی زمان بارش برای شهروندان است.

علي ضمير افزود: از ماه های گذشته کانال ها و مسیل های سطح شهر که جریان آب در آنها وجود دارد لایروبی شده اند. در حال حاضر 600 کیلومتر شبکه جمع آوری آب های سطحی و 70 کیلومتر رودخانه در شهر همدان وجود دارد که همگی پاکسازی و آماده جریان یافتن آب هستند.

وی همچنین تصریح کرد: کنترل کانال ها و جوی های آب جزو وظایف پیمانکاران است و این جوی ها به طور مستمر کنترل می شوند تا شهر دچار مشکل نشود. همچنین محله هایی که در سال های گذشته به واسطه بارش باران دچار آب گرفتگی شده اند، مورد بررسی قرار گرفتند تا اگر بارندگی شدیدی صورت گیرد شهر دچار مشکل نشود.

علی ضمیر ادامه داد: کلیه عوامل ستادی و اجرایی در سطح مناطق چهار گانه شهرداری همدان در آمادگی کامل هستند و با بهره گیری از تجهیزات لازم، آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند و روزانه نزدیک به 700 نفر نیروی انسانی خدمات شهری که در امر نظافت و رفت و روب مشغول به کار هستند در هنگام آب گرفتگی احتمالی اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

وی با بیان این‌که رفع کامل مشکل آبگرفتگی معابر امری بسیار پرهزینه و زمانبر است، گفت: شهروندان عزیز می‌توانند با رعایت مواردی چون پرهیز از رهاسازی زباله در معابر،جوی ها و کانال های سطح شهر، مانع از انباشت و انسداد کانال های دفع آب‌های سطحی و مسیل ها شوند، چراکه این موضوع نه تنها زحمت نیروهای خدماتی شهرداری را چندین برابر می کند، بلکه مشکلات بسیاری را نیز برای آنها فراهم می‌کند که آب‌گرفتگی معابر در زمان بارندگی‌های شدید از آن جمله است.

وی در پایان اعلام کرد: همشهریان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه آبگرفتگی در نقاط مختلف شهر با شماره‌ 137 در ارتباط باشند تا در اسرع وقت پیگیری صورت گیرد.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن