Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا اسکان 13 هزار نفرشب کارتن‌خواب در گرمخانه شهرداری همدان

اسکان 13 هزار نفرشب کارتن‌خواب در گرمخانه شهرداری همدان

b_150_150_16777215_00_images_kartonkhabi123.jpgمعاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: افزون بر 13 هزار نفرشب، کارتن خواب از ابتدای امسال تاکنون در گرمخانه متعلق به شهرداری اسکان داده شدند.

به گزارش "همدان نیوز"، وحید علی ضمیر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرداری به منظور ساماندهی متکدیان، کارتن خوابها و افراد بی سرپرست از ابتدای سال 97 تاکنون بیش از 85 متکدی جمع آوری کرده که پس از غربالگری به بهزیستی، کمیته امداد، مراجع قضایی معرفی گردیده و یا به خانواده یا شهرستان محل سکونتشان انتقال داده شده اند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای ‌شهرداری نسبت به جمع آوری افراد کارتن خواب اقدام می‌کنند و بعضی از آنها خود متقاضی اسکان هستند که شبانه افزون بر 60  نفر از افراد بی سرپناه در این مرکز اسکان داده می‌شوند.

علی ضمیر با اشاره به اسکان افراد کارتن خواب در گرمخانه شهرداری که روزانه گنجایش پذیرش بطور میانگین 80 نفر را دارد، اظهار کرد: کارتن خوابها حضورشان در گرمخانه تنها محدود به ساعات شب است و افراد متقاضی برای حضور در گرمخانه بدون هیچ محدودیتی می توانند مراجعه کنند

وی با بیان این که گرمخانه در طول سال دایر و دو نفر نیرو بصورت ثابت در آنجا مستقر هستند، عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون، گرمخانه بیش از یک میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه داشته است و توزیع غذا در دو نوبت شام و صبحانه، مواد شوینده و بهداشتی جهت مصرف کارتن خوابها و ... خدماتی است که در آنجا ارائه هستند.

وی با اعلام اینکه متولیان گرمخانه درباره اسناد هویتی، اشتغال و بازگشت به خانواده افراد مذکور با ثبت احوال، امور اجتماعی استانداری، سازمان فنی و حرفه ای و سازمان بهزیستی همکاری لازم را دارد، ادامه داد: شهروندان همدانی می‌توانند در صورت مشاهده افراد کارتن خواب، در تماس تلفنی با مرکز 137 موضوع را اعلام کنند تا این افراد توسط نیروهای گشت شهرداری به گرمخانه منتقل شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن