Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا نباید استفاده از بازنشستگان تکرار شود

نباید استفاده از بازنشستگان تکرار شود

b_150_150_16777215_00_images_mohsenhashemi1020.jpgرئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هاشمی با اشاره به قانون منع استفاده از بازنشستگان گفت: باید به گونه ای عمل کرد که این موضوع تکرار نشود.

به گزارش "همدان نیوز"، محسن هاشمی پنجشنبه شب در نشست روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها، شهرهای مراکز استان ها، هیات رئیسه، اعضای شورای عالی استان ها و شهرداران کلانشهرها افزود: فردا روز مجلس است، مجلسی که تا ۲۰ سال پیش تنها نماد مردمسالاری کشور بود اما امروز اینگونه نیست و شوراهای اسلامی شهر و روستا را داریم.

وی با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا امروزه بزرگترین نماد مردم سالاری دینی محسوب می شوند تصریح کرد: وضعیت کشور و به خصوص وضعیت مدیریت شهری وضعیت خطیر و دشواری است و چالش های همزاد مدیریت شهری مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است.

هاشمی با اشاره به قانون منع استفاده از بازنشستگان گفت: باید به گونه ای عمل کرد که این موضوع تکرار نشود.

وی با اشاره به اینکه لایحه مدیریت یکپارچه شهری مطرح است و این لایحه اهمیت بسزایی دارد، افزود: اگر مجلس شورای اسلامی قوانین محکم در اختیار ما قرار دهد که بتواند درآمد پایدار در اختیار ما قرار دهد، آن زمان مدیریت یکپارچه شهری را خواهیم داشت.

هاشمی با بیان اینکه تورم بالایی در اواخر امسال و اوایل سال آینده پیش رو داریم، گفت: این مسایل هنوز مشخص نشده و هزینه شهرداری ها را به شدت بالا می برد.

وی با اشاره به اینکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامس انتظارات مضاعفی از شهرها وجود دارد، افزود: همیشه کشور با مشکلاتی مواجه بوده و همیشه توانستیم از آن عبور کنیم.

وی با بیان اینکه همراهی مردم با مسئولان کم شده است، اظهار داشت: افزایش شکاف بین مدیران مسولان، اختلاس ها و مواردی از این دست باعث بی اعتمادی مردم شده و همین موضوع موجب شده عبور از مشکلات سخت تر و سرمایه های اجتماعی کمتر شود.

هاشمی با بیان اینکه برخی مسئولان منتقد و اپوزسیون شده اند، افزود: لازم است ما مدیران به سمتی برویم که راه حل ارایه دهیم و فقط انتقاد نکنیم.

هاشمی با اشاره به اینکه نبود رضایتمندی مردم موجب عدم مشروعیت می شود، گفت: باید در شورای عالی استان ها و شوراهایی شهر روز به روز خود را کارآمدتر کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اولویت ما در شهرها باید خدمات رسانی باشد، اظهار داشت: بعد از خدمات رسانی مسایل دیگر مانند ورزش همگانی، مسایل فرهنگی و آسیب های اجتماعی باید مد نظر باشد.

شهردار همدان نیز در این آیین گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید به ایجاد درآمدهای پایدار شهری توجه ویژه داشته باشند.

عباس صوفی افزود: قانون شهرداری‌ها بالای 70 سال است که بازنگری نشده است.

شهردار همدان اضافه کرد: نظام جامع قانونمند نداریم و شهرداری‌ها دنبال درآمدهایی هستند که در آینده مشکلاتی ایجاد می‌کند و اگر مسئولان دنبال خدمات هستند نیاز به منابع مالی دارند.

وی اظهار داشت: شهرداری‌ها در واقعیت مدیر شهرها نیستند و باید فکری شود که چرا به شهرداری ها آنگونه که باید توجه نمی‌شود.

شهردار همدان تاکید کرد: حاصل اینگونه جلسات باید به نتایج و قوانین خوب منجر شود و شهرداران باید به فکر کار و برنامه باشند نه به فکر درآمد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن