Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا آماده‌‎باش 10 ایستگاه آتش‌نشانی همدان در شب چهارشنبه‌سوری

آماده‌‎باش 10 ایستگاه آتش‌نشانی همدان در شب چهارشنبه‌سوری

b_150_150_16777215_00_images_4shanbesoori.jpgرییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان از آمادگی کامل آتش نشانان همدان برای تامین ایمنی شهروندان در روزهای پایانی سال، شب چهارشنبه سوری و ایام تعطیلات نوروز خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، محمدرضا بیاناتی با اشاره به اینکه  10 ایستگاه و 101 نیروی عملیاتی و فرماندهی مستقر و 60 نیروی پشتیبان در قالب 61 گروه عملیاتی برای تامین ایمنی شهروندان در شب چهارشنبه سوری در وضعیت آماده باش به سر می برند، گفت: علاوه براین با توجه شلوغی و ازدحام جمعیت درمنطقه بازار و  هسته مرکزی شهر  2 گروه عملیاتی سیار از 24 اسفند در میدان امام خمینی و حوالی بازار مستقر خواهد شد.

وی با اشاره به استقراردست کم  5 گروه کامل آتش نشانی در نقاط شلوغ و پرتردد شهر همدان  در شب چهارشنبه سوری تصریح کرد : علاوه بر ایستگاههای ثابت ده گانه و ایستگاه های موقت گروه های موتور سوار آتش نشانی نیز در این شب و همچنین روز سیزدهم فروردین در سطح شهر گشت زنی خواهند کرد.

محمد رضا بیاناتی همچنین از اتخاذ تدابیر ویژه برای روزهای پنج شنبه و جمعه آخر سال خبر داد و افزود: با توجه به اینکه گروه کثیری از شهروندان در این روزها جهت زیارت اهل قبور به باغ بهشت تردد میکنند 4 گروه عملیاتی برای تامین ایمنی بیشتر در محدوده باغ بهشت و اطراف آن از جمله پل شهید یزداندوست (بابک) مستقر خواهند شد و همزمان گروه های موتوری نیز در آن محدوده به گشت زنی خواهند پرداخت.

وی با اشاره به حجم بالای تردد شهروندان در روز 13 فروردین به اطراف شهر همدان تصریح کرد: در این روز نیز  علاوه بر آماده باش کامل نیروهای عملیاتی مستقر در ایستگاه های ده گانه و گشت زنی گروه های آتش نشانی موتور سوار5 ایستگاه عملیاتی موقت در میدان فرودگاه، میدان  و جاده گنجنامه و جاده سد اکباتان  برای تامین هر چه بیشتر ایمنی شهروندان و مسافران نوروزی برقرارخواهد شد.

این مقام مسئول از چاپ پوستر، بنر و بروشور با موضوع هشدارهای ایمنی برای چارشنبه پایان سال و توزیع آن در ادارات، مدارس ووسایل حمل و نقل عمومی خبر داد و افزود: با همکاری سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری  بنرهایی با عناوین ذکر شده درمعابر پر تردد شهر نصب گردیده است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با اشاره به ارسال توصیه های ایمنی به رسانه های گروهی شامل نشریات ، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و صدا و سیما اظهار کرد: فعالیت اطلاع رسانی و آگاه سازی در فضای مجازی و ارسال پیامک انبوه هشدارهای ایمنی به شهروندان از دیگر اقدامات این سازمان در استانه چهارشنبه سوری است.

وی از ارسال دستورالعمل ایمنی جهت اماکن اسکان موقت به فرمانداری، اداره کل آموزش و پرورش، سازمان میراث فرهنگی، سازمان تربیت بدنی، شهرداری همدان، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، نمایشگاه بین المللی، اداره اوقاف و امور خیریه و سایر دستگاههای متولی اسکان موقت مسافران نوروزی  خبر داد و افزود:در ایام نوروز 3 گروه بازرسی از کارشناسان پیشگیری،آموزش و عملیاتی سازمان از محل های اسکان مسافران از جمله محل های نصب چادر بازدید و ضمن ابلاغ دستورالعمل ایمنی به متصدیان اماکن مورد نظر آموزش های لازم را به مسافران ارایه خواهند کرد .

محمد رضا بیاناتی با اشاره به لغو مرخصی کلیه کارکنان عملیاتی و آماده باش کامل نیروهای اداری از 24 اسفند تا 14 فروردین گفت: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با استفاده از تمام منابع انسانی و امکانات فنی و عملیاتی موجود برای برقراری و حفظ ایمنی شهروندان و مسافران نوروزی تلاش خواهد کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن