Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا تجهیز تاکسی‌های همدان به نرم‌افزار پرداخت کرایه

تجهیز تاکسی‌های همدان به نرم‌افزار پرداخت کرایه

b_150_150_16777215_00_images_taxi2142.jpgرئیس سازمان مدیریت بار و مسافر کالای شهرداری همدان گفت: با هدف کاهش اختلاف‌نظر بین رانندگان و مسافران تا یک ماه آینده نرم‌افزاری برای پرداخت کرایه در ۳ خط ثابت تاکسیرانی همدان به صورت آزمونه اجرا برخط خواهد شد.

به گزارش "همدان نیوز"، سید محمد‌پور‌وخشوری اظهار داشت: برنامه‌ها و پیشنهاد‌های مختلفی را ارزیابی و سرانجام به این نرم‌افزار برای پرداخت کرایه در خطوط تاکسیرانی همدان رسیدیم تا برای نخستین بار طرح پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی در همدان اجرا شود.

 وی با بیان اینکه سامانه پرداخت کرایه در تاکسی با اتوبوس تفاوت‌های زیادی دارد، افزود: 3 خط تاکسی ثابت مورد نظر هم سعیدیه، پردیس و هنرستان است و به هیچ‌یک از رانندگان هزینه‌ای برای اجرای این طرح تحمیل نمی‌شود و رایگان است و بر اساس نرم‌افزاری  مبتنی بر تلفن اجرا می‌شود.

پور‌وخشوری با اشاره بر اینکه همدان حدود3 هزار دستگاه تاکسی دارد، تاکید کرد: ابتدا باید طرح به صورت آزمونه اجرا شود تا مزایا و معایب طرح مشخص و بعد معایب به نقطه قوتی برای اجرای طرح تبدیل شود و کمترین مشکل را در زمان اجرا داشته باشد.

رئیس سازمان مدیریت بار و مسافر کالای شهرداری همدان گفت: در همدان 72 خط تاکسیرانی داریم که با موفق اجرا شدن این طرح در ماه اگر مشکلی ایجاد نشود سپس طرح اجرایی به سایر خطوط هم تسری داده می‌شود تا رانندگان و مسافران در ارایه و بهره‌مندی از خدمات تاکسی دیگر دغدغه تامین پول خرد داشته باشند.

وی افزود:  نرم‌افزار شرکتی که برای این کار انتخاب شد حدود 30 میلیون کاربر در کل کشور دارد و شهروندان با فعال کردن کیف پول خود  و شارژ آن به حد نیاز به سرعت هزینه استفاده از خدمات تاکسی را می‌پردازند در این مرحله آزمایشی در 3 خط یاد شده حدود 105 دستگاه تاکسی آزمایشی از این نرم‌افزار استفاده خواهند کرد.

پور‌وخشوری گفت: به محض ایجاد تراکنش در بستر نرم‌افزار پیامکی برای راننده و مسافر ارسال می‌شود که مقدار مبلغ کسر شده را نشان خواهد داد و این شرکت از سامانه بانکی شاپرک برای تراکنش‌های خود استفاده می‌کند و اگر اعتراضی هم باشد به سرعت قابل بررسی است./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن