Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا فرسودگی ۷۰ درصد از تاکسی‌های شهر همدان

فرسودگی ۷۰ درصد از تاکسی‌های شهر همدان

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر همدان با بیان اینکه ۷۰ درصد از تاکسی‌های شهر همدان فرسوده است، گفت: خودروسازان موظف هستند ۳۰ درصد از تولید خود را در اختیار ستاد نوسازی قرار دهد اما متأسفانه خودرویی در اختیار تاکسیرانی قرار نمی گیرد.

به گزارش "همدان نیوز"، محمود حضرتی اظهار کرد: براساس جمعیت به تعداد هر ۱۰۰ یا ۱۲۰ نفر یک تاکسی اختصاص داده می شود که شهر همدان ۳۴۳۷ دستگاه تاکسی و ۲۶۷ دستگاه ون دارد که نسبت به جمعیت کم است.

وی افزود: با استناد به تبصره یک ماده هشت قانون هوای پاک دولت موظف است از محل صرفه جویی حاصل از بهبود و مدیریت سوخت و سازوکار تسهیلات لازم برای جایگزینی خودروهای فرسوده حمل و نقل عمومی را فراهم کند، با این وجود متأسفانه شرکت های خودروسازی به صورت قطره چکانی عمل می کنند و در سال سال گذشته و امسال در مجموع ۱۱۶ تاکسی نوساز شده است.

حضرتی ادامه داد: با استناد به ماده ۷ آیین‌نامه از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و اصلاحات آن، خودروسازان موظف هستند ۳۰ درصد از تولید خود را در اختیار ستاد نوسازی قرار دهد اما متأسفانه خودرویی در اختیار تاکسیرانی قرار نمی گیرد این در حالیست که ۷۰ درصد تاکسی های همدان فرسوده است.

وی اضافه کرد: از تاکسی های موجود در شهر همدان، ۲۸۸ دستگاه برای سرویس مدارس ثبت نام کرده اند، ۶۰۰ دستگاه در شرکت های تاکسی بی‌سیم فعالیت دارند و ۳۰۰ دستگاه در حاشیه شهر و شهرک های اقماری خدمات ارائه می دهند.

حضرتی بیان کرد: به علت اینکه همدان یک شهر رینگی است و همه خطوط به میدان امام خمینی(ره) ختم می شود، در ساعت هایی دچار ازدحام تاکسی در مرکز شهر می شویم و به همین خاطر نمی توانیم ناوگان جدید اضافه کنیم و در پی مدیریت ناوگان موجود در شهر هستیم./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن