Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا علت اصلی بروز مشکل در پروژه پل غدیر نبود مشاور کارفرماست

علت اصلی بروز مشکل در پروژه پل غدیر نبود مشاور کارفرماست

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه علت اصلی بروز مشکل در پروژه پل غدیر نبود مشاور کارفرماست، گفت: یکی از نقص‌های جدی شهرداری در پروژه پل شهید همدانی و غدیر کوتاهی شهردار در به‌کارگیری مشاور کارفرماست.

به گزارش "همدان نیوز"، مهدی حیدری درباره بررسی مشکلات فنی پروژه غدیر همدان، اظهار کرد: نتایج بررسی‌های کمیسیون فنی شورای شهر درباره پل غدیر در جلسه‌ای با حضور استاندار همدان اعلام شد و بنا بر دستور استاندار کمیته‌ نظارت با حضور معاون عمرانی استاندار و نمایندگان فنی همه دستگاه‌های استان تشکیل شد.

وی با بیان اینکه کوتاهی شهردار در به‌کارگیری مشاور کارفرما یکی از نقص‌های اصلی در پروژه شهید همدانی و غدیر است، تصریح کرد: این پروژه‌ها، پروژه‌های طرح و ساخت است که باید پیمانکار صلاحیت و طراحی را داشته باشد.

حیدری با اشاره به اینکه شرکت هگزا شریک پیمانکار است، افزود: شرکت هگزا شریک پیمانکار بوده و مشاور کارفرما نیست و همین موضوع مشکلاتی را در این پروژه‌ها ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه اگر شرکت هگزا مشاور کارفرما بود همه مباحث را کنترل می‌کرد، یادآور شد: اولین اشتباه شهردار این بود که اطلاعات را مخفی کرد درصورتیکه باید اولین مدعی باشد اما در مقابل شورا ایستاد.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر همدان در پایان تأکید کرد: امیدواریم کمیته نظارت مسیر قانونی و فنی را طی کرده و هر اصلاحی که نیاز است برای این پروژه انجام شود./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن