Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم پیگیری اجرای 300 پروژه بهداشتی در همدان

پیگیری اجرای 300 پروژه بهداشتی در همدان

b_150_150_16777215_00_images_nikhbakht111.jpgاستاندار همدان با بیان اینکه معوقات بیمه‌ای برای سیستم درمانی مشکل ایجاد کرده است، گفت: 950 تخت بیمارستانی به تخت‌های استانی اضافه شده است.

به گزارش "همدان نیوز"، محمد ناصر نیکبخت  در نشست روسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان با بیان اینکه این نشست برای رسیدگی به مشکلات دانشگاه‌های استان برگزار شد، اظهار کرد: همدان در زمینه دانشگاهی تلاش‌های سازنده‌ای کرده است.

وی با بیان اینکه 300 پروژه بهداشتی با کمک استانداری و سازمان برنامه و بودجه ظرف 10 ماه دنبال شد، افزود: 70 تا 80 مورد از آنها به افتتاح رسیده و تعدادی از طرح‌های بهداشتی و درمانی در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار همدان با بیان اینکه 950 تخت بیمارستانی به تخت‌های استانی اضافه شده است، ادامه داد: بیمارستان شهرستان بهار به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت توانست کمک شایانی به افراد نیازمند در دورافتاده‌ترین نقاط کند، عنوان کرد: همدان خدمات درمانی و بهداشتی به غرب کشور ارائه می‌دهد.

نیکبخت با اشاره به اینکه معوقات بیمه‌ای مشکلاتی برای سیستم درمانی ما ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: دانشگاه D8 باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دفتر امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه با بیان اینکه باید از پتانسیل‌های موجود استفاده کرد، اظهار کرد: باید به دنبال گردشگری سلامت و دهکده‌های سلامتی بهره‌مند شد.

حمید پوراصغری با بیان اینکه باید از تخصص‌های استان در راستای خدمت در اقصی نقاط کشور بهره‌مند شد، افزود: در بخش منابع تخصیص آن طی سه ماهه 21 درصد بوده است، بخشی از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی به درآمدهای اختصاصی گره خورده است و پرداخت آن به سازمان‌های بیمه‌گر بازمی‌گردد.

وی با بیان اینکه در بخش تحول نظام سلامت هشت بسته خدمت داشتیم، یادآور شد: در بسیاری از جنبه‌های زیرساختی توانستیم شاهد تحولی شگرف در بیمارستان‌ها، هتلینگ و توسعه بخش‌ها باشیم.

رئیس دفتر امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه به نظر می‌رسد که بخش‌ها نیازمند ارتقاء کیفیت هستند تا بتوانند خدمات بهتر ارائه دهند، تصریح کرد: بحث کنترل هزینه یکی از موضوعاتی است که در آینده و حال باید مورد توجه قرار گیرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن