Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم چرا رئیس جمهور در اجلاس جهانی گردشگری همدان حضور ندارد؟

چرا رئیس جمهور در اجلاس جهانی گردشگری همدان حضور ندارد؟

b_150_150_16777215_00_images_araghi123.jpgمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان گفت: ممکن است با حضور ریاست جمهوری، اجلاس تحت تأثیر مسائل امنیتی قرار بگیرد و به هدف اصلی خود که معرفی همدان است، نرسد.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، محمودرضا عراقی در نشست خبری چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه همزمانی اجلاس جهانی جهانگردی با تحریم‌ها هیچ گونه مانعی در کارها ایجاد نکرده است اظهار داشت: امور اجلاس به صورت روزمره پیش می رود چراکه همچون گذشته ما همواره با اتحاد، همدلی و تدبیر مقام معظم رهبری مقاومت کردیم و آمریکا به هدف خود نرسیده است.

وی افزود: ورود اعضای سازمان جهانی جهانگردی به ایران یکی از اقداماتی به شمار می رود که تحریم ها را بی اثر کرده است.

عراقی با اشاره به انتخاب گردشگری به عنوان محور توسعه، یادآور شد: یکی از کارهایی که باید در این راستا انجام شود برندسازی است که سفال لالجین و مبل و منبت ملایر از جمله برندها هستند.

وی معرفی ظرفیت‌های همدان به دنیا از مسیر همایش‌های بین المللی را مهم برشمرد و افزود: با توجه به اهمیت این موضوع چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان برگزار خواهد شد و ۱۵ کمیته در شرکت علیصدر برنامه ها را مدیریت می کنند.

عراقی با بیان اینکه ۵۰ درصد از اعتبار ۹ میلیارد تومانی اجلاس اختصاص یافته است، اظهار داشت: با وجود اینکه بخش زیادی از اعتبار تخصیص یافته، هزینه شده، مشکل مالی سنگینی در اجلاس وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان با بیان اینکه هر همایشی در راستای اجلاس جهانی در شهرستانهای استان برگزار شده مورد حمایت قرار گرفته است، گفت: هر شهرستانی به هرمیزانی که اقداماتی در این زمینه انجام داده از حمایت برخوردار شده است.

عراقی تأکید کرد: تجربه نشان داد که اگر به بخش خصوصی اعتماد کنیم نتایج خوبی حاصل می شود؛ به طوریکه سه شرکت از ۱۶ شرکت ایرانی عضو در سازمان جهانی گردشگری از همدان هستند و نتایجی همچون برگزاری این اجلاس بزرگ را رقم زدند.

وی با بیان اینکه زمانی می توان به توسعه رسید که شرکت‌های تخصصی قوی داشت، خاطرنشان کرد: اگر این شرکت‌ها را برای انجام امور بزرگ حمایت کرد، می‌توان به توسعه سرعت داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان گفت: تأثیرات گردشگری را نمی‌توان زود قضاوت کرد و باید در طولانی مدت سرمایه‌گذاری کرد  و وقت گذاشت تا به نتیجه رسید.

وی با بیان اینکه باید از رییس جمهور برای طرح‌های عمرانی ویژه دعوت کرد، یادآور شد: ممکن است با حضور ریاست جمهوری، اجلاس تحت تأثیر مسائل امنیتی قرار بگیرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن