Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم مصرف گاز در نیروگاه شهید مفتح یک میلیارد متر مکعب کاهش یافت

مصرف گاز در نیروگاه شهید مفتح یک میلیارد متر مکعب کاهش یافت

b_150_150_16777215_00_images_nirogah1.jpg

استاندار همدان گفت: مصرف گاز در نیروگاه شهید مفتح همدان طی ۹ ماهه امسال یک میلیارد متر مکعب کاهش یافت.

به گزارش "همدان‌نیوز" و به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، سید شعید شاهرخی گفت: مصرف گاز در نیروگاه شهید مفتح همدان طی ۹ ماهه امسال یک میلیارد متر مکعب کاهش یافته است.
او افزود: برای تامین سوخت گاز طبیعی مورد نیاز نیروگاه برق شهید مفتح، سهمیه ۱.۶ میلیارد متر مکعب اختصاص یافته بود که از این میزان حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب تامین و سهمیه آن حدود یک میلیارد متر مکعب کاهش یافت.
استاندار همدان عنوان کرد: باقی‌مانده سوخت مورد نیاز نیروگاه برق شهید مفتح، با استفاده از مصرف سوخت مازوت (نفت سیاه) تامین شده است.
شاهرخی گفت: این نیروگاه در مرز مشترک شهرستان‌های کبودرآهنگ و فامنین ساخته شده و مصرف سوخت مازوت، مشکلاتی در زمینه ایجاد آلودگی برای این شهرستان‌ها ایجاد کرده است.
او عنوان کرد: با توجه به مشکلات آلودگی همدان و همچنین کاهش منابع ذخیره شده سوختی در فصل زمستان، تلاش داریم با جایگزینی سوخت دوم در صنایع پر مصرف استان، از ایجاد مشکلات تامین سوخت جلوگیری کنیم.
استاندار همدان اضافه کرد: صنایع فولاد و سیمان استان همدان با جدیت در حال مذاکره هستند تا سوخت دوم داشته باشند با این وجود تاکنون تامین سوخت دوم فراهم نشده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن