Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم افتتاح بیمارستان شهید سلیمانی تویسرکان با دستور رییس‌جمهور

افتتاح بیمارستان شهید سلیمانی تویسرکان با دستور رییس‌جمهور

b_150_150_16777215_00_images_bimarestan354.jpg

با فرمان رییس جمهور بیمارستان ۱۵۴ تختخوابی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی طی آیینی و همزمان با چندین طرح و پروژه ملی بهداشتی و درمانی سراسر کشور، در یک ارتباط زنده تصویری بهره برداری شد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابتدای این آیین گزارشی را در خصوص مدیریت بیماری کرونا در روزهای سخت تحریم، دست نکشیدن از توسعه زیرساخت ها، اتفافات ارزشمند دو سال اخیر پیرو اجرای طرح تحول سلامت و تولید و صدور واکسن کووید ۱۹ با همت شرکتهای دانش بنیان و افتتاح تعداد قابل توجهی پروژه به استحضار رییس جمهور رساند.
رییس جمهور با تشکر از زحمات کادر درمان و مدافعان سلامت ضمن تبریک به مردم همدان، شهرستان تویسرکان، حضار و مسئولان یاد و خاطره شهید مفتح از نخستین شهدای انقلاب را گرامی داشت و با نام خدای بزرگ و با توسل به ارواح ائمه و پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) بهره برداری از بیمارستان  سردار شهید سلیمانی را تبریک گفت. 
دکتر حسن روحانی، اقدامات کارکنان بهداشت و درمان را مهم و ارزشمند دانست و گفت: مسئله سلامت موضوع اول جامعه است و افتتاح طرح های بهداشتی و درمانی به ویژه بیمارستان ها مایه خوشحالی است.
معاون وزیر  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز  با گرامیداشت یاد شهدا و امام شهیدان به ویژه شهید دکتر مفتح اظهار کرد: همدان با اهدای ۷۵۰ شهید امروز شاهد افتتاح بیمارستانی به نام سردار شهید سلیمانی است.
دکتر جان‌ بابایی با بیان اینکه حدود یک هزار تخت در استان همدان راه اندازی شده، گفت: تعداد یک هزار و ۱۰۰  تخت نیز در استان همدان در حال ایجاد است و شبکه های بهداشت این استان نیز به خوبی تکمیل شده است همچنین تعداد  ۱۲۰ پروژه عمرانی نیز در حوزه درمانی افتتاح شده است.
رییس دانشگاه نیز در حاشیه مراسم اظهار کرد: بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سردار سلیمانی تویسرکان در زمینی به مساحت ۱۷ هزار متر مربع و در پنج طبقه احداث شده است.
دکتر رشید حیدری مقدم گفت: این بیمارستان شامل بخش های تخصصی بستری، جراحی، مراقبت های ویژه، آ.سی.یو، سی.سی.یو، نوزادان، بلوک زایمانی، اورژانس، آزمایشگاه، و تصویربرداری است.
وی اضافه کرد: بخش اداری، سالن اجتماعات، درمانگاه تخصصی، تریاژ، بستری داخلی، بستری جراحی، درمانگاه، فیزیوتراپی، رادیولوژی از دیگر بخش های این بیمارستان تخصصی است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان تویسرکان نیز گفت: در حال حاضر بیمارستان ولیعصر تویسرکان با ظرفیت ۵۰ تخت بیمارستانی به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهد که با بهره برداری از بیمارستان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، ۱۵۴ تخت به مجموع تخت های بیمارستانی شهرستان تویسرکان اضافه می شود.
دکتر سید ابراهیم طواف زاده افزود: بیمارستان سردار سلیمانی مجهز به بخش مراقبت های ویژه با ۶ تخت تخصصی است.
لازم به عنوان است، در پنجاهمین برنامه افتتاح جهش تولید سال جاری، بهره برداری از ۸۳۲ تخت بیمارستانی با اعتبار یک هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی یک هزار و ۷۱۳ نفر به صورت ویدئو کنفرانس با حضور و دستور رییس جمهوری در استان های خوزستان، تهران، همدان، مازندران، خراسان شمالی ، کرمان و بوشهر آغاز می شود./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن