Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت دوازدهم ثبت نام ۳۰ هزار همدانی در طرح ملی مسکن

ثبت نام ۳۰ هزار همدانی در طرح ملی مسکن

استاندار همدان گفت: حدود ۳۰ هزار نفر به عنوان متقاضی طرح نهضت ملی مسکن از ابتدای بازگشایی سامانه ثبت نام مسکن وزارت راه و شهرسازی برای شهر همدان تا امروز(۲۵ آبان) ثبت نام کرده اند.

 

به گزارش "همدان‌نیوز"، علیرضا قاسمی فرزاد در شورای مسکن استان همدان که به صورت سراسری و ارتباط زنده تصویری با رییس جمهوری برگزار شد، افزود: با تصمیم شورای ملی مسکن، نام نویسی در این طرح تا ۱۵ آذر تمدید شده و متقاضیان مسکن در استان همدان می‌توانند با مراجعه به پایگاه این طرح به نشانی www.saman.mrud.ir درخواست خود را ثبت کنند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر استان همدان نیازمند ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی است.
قاسمی فرزاد افزود: ۸۰ درصد اعتبار ساخت این واحدها از طریق پرداخت تسهیلات به متقاضیان تامین می‌شود. 
وی تصریح کرد: در شهر همدان تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان، در دیگر شهرهای استان ۳۰۰ میلیون تومان و در مناطق روستایی ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود.
استاندار همدان خاطرنشان کرد: سود بازپرداخت این تسهیلات برای واحدهای روستایی و متقاضیان سه دهک اول پنج درصد، دهک های میانی ۹ درصد و دهک‌های بالا ۱۲ درصد است.
وی افزود: به منظور پیگیری اقدامات و بر اساس زمان بندی مشخص شده، شورای مسکن استان همدان هر ۲ هفته یکبار برگزار می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان نیز در این نشست با اشاره به اینکه در همدان و ملایر مشکل تامین زمین وجود دارد، گفت: در شهر ملایر با اختصاص چهار هکتار زمین به این طرح، بخش زیادی از این مشکل برطرف شده است.
"داریوش حسینی" افزود: در همدان نیز قرار است ۶۸۰ هکتار زمین در منطقه شورین به شهر افزوده شود که این اراضی معارضان زیادی دارد.
وی اظهار داشت: اگر مشکلات این اراضی حل نشود، زمین این واحدها از مناطق فقیره و چشین تامین می‌شود./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن