Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر دولت سیزدهم میادین میوه‌ و تره‌بار تا یک ماه آینده در همدان راه‌اندازی شود

میادین میوه‌ و تره‌بار تا یک ماه آینده در همدان راه‌اندازی شود

استاندار همدان با بیان اینکه راه اندازی میادین عرضه مستقیم میوه و تره بار قیمت ها را کنترل می کند بر راه اندازی این میادین تا یک ماه آینده در نقاط مختلف استان تاکید کرد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، علیرضا قاسمی فرزاد در ستاد تنظیم بازار استان همدان با بیان اینکه عرضه میوه و تره بار در شهرهای استان باید مدیریت شود تاکیدکرد: شهرداری ها باید با راه اندازی میادین میوه و تره بار قیمت ها را کنترل کنند.
استاندار همدان تصریح کرد: راه اندازی مراکز عرضه مسقیم میوه و تره‌بار با سازه های سبک بسیار مهم است تا محصولات با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.
قاسمی فرزاد افزود: مراکز عرضه مستقیم باید در هر محله ایجاد شود تا در بازار عرضه میوه و تره‌بار، مشکلی در رابطه با قیمت نداشته باشیم.
وی ادامه داد: ساختار عرضه مستقیم میوه و تره بار باید در سطح شهرها و محلات اصلاح و فضایی ایجاد شود تا تولید کننده به صورت مستقیم محصولات خود را در اختیار مصرف کننده قرار دهد.
قاسمی فرزاد اظهار داشت: راه اندازی میادین میوه و تره بار یک مطالبه است که باید در راستای حفظ منافع مردم، در حوزه اقتصادی هرچه سریع‌تر اجرا شود.

نظارت جدی بر بازار شب یلدا

وی با بیان اینکه دلال‌ها و واسطه ها باید حذف و منافع عمومی حفظ شود گفت: باید از ظرفیت بسیج اصناف در نظارت بر عرضه محصولات مواد غذایی در بازار استفاده شود.
استاندار همدان خواستار نظارت جدی بر بازار شب یلدا شد و گفت: اصنافی که عامدانه در حوزه میوه و خشکبار برای شب یلدا، قیمت را افزایش دهند با آن‌ها به شدت برخورد خواهد شد.
قاسمی فرزاد با بیان اینکه میوه و تره بار باید به صورت دستچین عرضه شود خاطرنشان کرد: ما نمی خواهیم بخش صنفی هم دچار مشکل شود بلکه باید محصولات با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد.
استاندار همدان خواستار افزایش کیفیت نان شد و گفت: قیمت تعدیل شده که نان با کیفیت عرضه شود تا دور ریز نداشته باشد.
قاسمی فرزاد افزود: گشت های مشترک شامل ناظران صمت، جهادکشاورزی، اتحادیه نانوایان، اداره کل غله، پلیس اماکن و تعزیرات کیفیت پخت نان در نانوایی‌ها را بررسی می‌کنند و با افراد متخلف برخورد می‌شود.
وی در ادامه استان همدان را قطب سیب زمینی کشور عنوان کرد و گفت: به دلیل وجود برخی واسطه‌ها گاهی قیمت این محصول در بازار همدان از تهران گران تر است.
استاندار همدان درباره مرغ و تخم مرغ نیز اظهار داشت: میزان تامین مرغ و تخم مرغ در استان مناسب است و اکنون این محصولات با قیمت مناسب عرضه می شود. 
به گفته وی پشتیبانی امور دام در راستای حمایت از تولید کننده، مازاد بازار را خریداری می کند تا تولید کننده با خیال راحت جوجه ریزی را انجام دهد./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن