Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس سرانه آموزشی در مدارس دولتی ۳/۵ میلیون و در غیردولتی ۱/۵ میلیون تومان است

سرانه آموزشی در مدارس دولتی ۳/۵ میلیون و در غیردولتی ۱/۵ میلیون تومان است

b_150_150_16777215_00_images_hasan.lotfi8520.jpgعضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به سرانه آموزشی ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی در مدارس دولتی و یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی در مدارس غیردولتی، نسبت به این امر انتقاد کرد.

به گزارش "همدان نیوز"، حسن لطفی با انتقاد از اینکه هزینه سرانه در مدارس دولتی بسیار بالاتر از هزینه سرانه در مدارس غیردولتی است و این یکی از ایرادات سیستم آموزشی کشور است، گفت: متاسفانه سرانه آموزشی هر دانش آموز در مدارس دولتی 3 میلیون و ششصد هزار تومان اما در بخش غیردولتی و غیرانتقاعی یک میلیون و 600 هزار تومان بوده و این یکی از معضلات سیستم آموزشی است.

نتوانستیم به سمت ارتقای کیفیت و کاهش هزینه گام برداریم

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه زیرساخت‌های لازم برای توسعه فضاهای آموزشی در کشور وجود ندارد، افزود: متاسفانه نتوانستیم به سمت ارتقای کیفیت و کاهش هزینه گام برداریم؛ بنابراین آسیب‌های ناشی از این موضوع دامنگیر آموزش و پرورش شده است.

وی افزود: باید به گونه‌ای گام برداشت که هزینه سرانه را بر اساس شاخص‌های استاندارد در دنیا تعریف کرد و هزینه‌های تمام شده را برای آموزش و پرورش کاهش داد.

به جای اختصاص بودجه برای آموزش و پرورش باید سرانه آموزشی افزایش یابد

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: دولت به جای اختصاص بودجه برای آموزش و پرورش باید سرانه آموزشی را افزایش دهد.

40 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم برای بازسازی مدارس فرسوده کشور

لطفی همچنین بازسازی مدارس فرسوده کشور را نیازمند اختصاص 40 هزار میلیارد تومان اعتبار دانست و گفت: این مبلغ بسیار زیاد است و تامین آن از عهده دولت، خیرین مدرسه ساز و شهرداری خارج است.

بهترین راهکار بازسازی و توسعه فضاهای آموزشی؛ استفاده از ظرفیت بخش خصوصی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم، بهترین راهکار بازسازی و توسعه فضاهای آموزشی را استفاده از ظرفیت بخش خصوصی دانست و تصریح کرد: تعیین سرانه استاندارد برای دانش آموزان و از سویی روی آوردن به سمت و سوی ارتقای کیفیت در آموزش با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می‌تواند امکان‌پذیر شود تا آموزش معنای واقعی خود را پیدا کند.

ضرورت تبدیل به احسن کردن املاک از سوی دولت

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی افزود: بهتر است دولت تبدیل به احسن کردن املاک را جایگزین تامین هزینه ساخت و ساز و همچنین هزینه برای مسائل جانبی آموزشی را صرف آموزش کند.

دستورالعمل فروش مدارس خالی از دانش آموز تدوین شود

وی با بیان اینکه دولت باید آیین‌نامه و دستورالعمل فروش مدارس خالی از دانش آموز را تدوین کند، تصریح کرد: باید برای دانش آموزان در روستاها سیستمی تعریف کرد که هزینه آموزش کاهش و کیفیت آموزش ارتقا یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نباید خود را تافته جدا بافته از سیستم آموزشی دنیا دانست، گفت: باید از تجربیات کشورهای پیشرفته جهت ارتقای سیستم آموزشی کشور بهره برد.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی، افزود: در بخش آموزش با سه مقوله هزینه انجام شده، فرصت و درآمد از دست رفته مواجه هستیم و زمانی آموزش مفید واقع می‌شود که هزینه‌ها جبران شود اما متاسفانه سیستم آموزشی کشور به نحوی نیست که بتوان فرصت و درآمد از دست رفته و هزینه انجام شده را در مدت زمان مشابه جبران کرد./ خانه ملت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن